NEWSLETTER – ČERVENEC / 2023


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

James Harries a další známí i začínající umělci vystoupí za záchranu kostela na Festivalu KUKOKLI

Léto a festivaly pod širým nebem zkrátka patří k sobě. Návštěvníky všech generací od 21. do 23. července přivítá KUKOKLI 2023. Šestý ročník multižánrového festivalu opět oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce. KUKOKLI není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a okolní přírodě, která umocňuje genius loci historického místa. Více »

 

Desítku budov v bývalém vojenském prostoru Ralsko čeká ještě letos demolice. Náklady budou bezmála 17,4 milionu korun

Liberecký kraj připravuje další demolice v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku. K zemi by měly jít ještě letos zbytky zhruba desítky budov v oblastech Svébořic a Hradčan. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). Náklady kraj odhaduje bezmála na 17,4 milionu korun včetně DPH. Více »

V Jablonci začali vyklízet tuny odpadu z léta nevyužívaných městských lázní. Radnice chce zchátralou budovu zachránit

Tuny odpadu vyvezli dnes z budovy léta nevyužívaných městských lázní v Jablonci nad Nisou pracovníci veřejně prospěšných prací. V pondělí budou v práci pokračovat. Radnice chce zchátralou budovu zachránit, vedení města zvažuje, že by tam nechalo obnovit lázeňský provoz, nechá si proto zpracovat studii proveditelnosti. Více »

Unikátní nápady českých startupů nachází uplatnění i při revitalizaci brownfieldů

Startupy nejsou jen o mobilních aplikacích a pokročilých IT řešení. Unikátní nápady českých startupistů se uplatňují také při revitalizaci brownfieldových území. Jejich inovativní produkty totiž celý proces usnadňují a činí ho také ekologičtějším. Představujeme vám tři z nich. SKULL Pražské studio SKULL se zabývá tvorbou funkčních soch a dětských hřišť, které překračují hranice běžné hry. Více »

Kraj podpoří dotačními statisíci vypracování plánů na obnovu památek

Vyhlášení dotačního programu v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu schválili krajští zastupitelé. Dotaci mohou využít vlastníci kulturních památek, kteří si hodlají zpracovat stavebně historický průzkum. „V předchozích letech byl tento program nepravidelně vyhlašován. Letos jsme se rozhodli vyčkat, zda všichni úspěšní žadatelé využijí dotace na obnovu památek. Více »

Z opuštěné sklárny na Jablonecku kulturní a sportovní hala. David Kraus při konverzi zachoval původní podobu industriální stavby

Z opuštěné sklářské haly na Jablonecku se stalo volnočasové centrum. Stavba, kterou nechala v prvních letech 20. století postavit sklářská rodina Riedlů, poslední roky chátrala. Nedávno však prošla konverzí, která jí – hlavně zvenčí – vrátila původní podobu. Více »

MPO podpoří částkou 160 milionů korun další projekty na obnovu brownfieldů

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo novou výzvu v programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití. Pro žadatele, tedy zástupce obcí, měst a krajů z celého Česka, je připraveno celkem 160 milionů korun. Příjem žádostí probíhá od 13. 7. 2023 až do vyčerpání alokace. Více »

Agentura CzechInvest spustila nový portál, na kterém mimo jiné najdete i informace ohledně možného financování projektů na revitalizaci objektů typu brownfields.

https://www.brownfieldy.cz/financni-podpora/

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru