NEWSLETTER – KVĚTEN / 2022


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Konference Moderní správa měst a obcí / 9.6.2022 / IGI Vratislavice nad Nisou

Kdy: 9. června 2022 od 9:00 do 14:00, vstup zdarma Kde: IGI VRATISLAVICE, Nad Školou 342, 463 11 Liberec 30 Pro koho: starostové, radní a odborní pracovníci úřadů a organizací kraje, měst a obcí Zveme vás na konferenci o moderních trendech při správě českých měst a obcí. Zaměříme se na praktická řešení … Více »

Konference brownfields / 16.6.2022 / Dolní Vítkovice

Srdečně Vás zveme na konferenci Brownfieldy, která se odehraje 16. června 2022 v Ostravě. Hlavním tématem letošního ročníku je průmyslový development v udržitelné éře. Soukromá i státní sféra bude již po čtvrté společně hledat cesty pro úspěšný rozvoj dosluhujících industriálních regionů. Konference přinese ty nejlepší příklady transformací z České republiky i ze zahraničí Více »

 

Liberec nesehnal pro zchátralý zámeček v Machníně kupce, zvažuje využití pro Městské lesy

Liberci se nepodařilo najít kupce pro zchátralý zámeček ve čtvrti Machnín, v němž bývalo za minulého režimu vyhlášené dětské oční sanatorium. Radnice zvažuje využití areálu pro svoji příspěvkovou organizaci Městské lesy. ČTK o tom dnes informoval náměstek primátora pro ekonomiku Zbyněk Karban (ANO). Zámeček známý i pod názvem Kleinertova vila býval honosným sídlem … Více »

Z výkladní skříně severočeského textilu, novoměstské Textilany, zbyly jen ruiny, hromada suti a pár fotografií

Novoměstská bývalá Textilana odhaluje svoje tajemství díky historickým fotografiím. Z výkladní skříně severočeského textilu zbyly jen ruiny a hromada sutí. Dobové fotografie v těchto dnech zpřístupnilo Severočeské muzeum v Liberci. Díky novince, kterou spustilo Severočeské muzeum v Liberci na svých webových stránkách, může kdokoliv nahlédnout do provozu bývalého továrního komplexu v Novém Městě pod Smrkem. Více »

Liberec podpoří citlivou obnovu nemovitostí

Zastupitelstvo města na svém letošním třetím řádném zasedání schválilo Program obnovy historicky cenných objektů v Městské památkové zóně (MPZ) a Městské zóně intenzivní péče (MZIP). Ten má pomoci s financováním citlivých oprav a údržby historicky cenných objektů, které však nejsou nemovitými kulturními památkami, a tím přispět k uchování stavebně-historických a uměleckořemeslných hodnot města pro příští generace. „Jde o nenárokovou dotaci. Více »

Revitalizace českolipské obchodní akademie získala cenu za úsporu vody i energií

Další úspěch sklidil Liberecký kraj za projekt revitalizace Obchodní akademie v České Lípě. Vloni v celostátní soutěži Chytrá města 2021 získal Zvláštní cenu poroty. Nyní převzal krajský radní Jiří Ulvr Cenu poroty v soutěži ČEPP 2021 – Český energetický a ekologický projekt. „Mám radost, že jsem mohl toto ocenění převzít. Více »

Kyberbezpečnost samospráv

24. května 2022 | 10:00-12:00 ONLINE REGISTRACE > Jak předcházet kybernetickým hrozbám? Nejen to Vám představíme v odborném programu webináře Kyberbezpečnost samospráv. Inspirujte se příklady z praxe a získejte informace jak na průběžné skenování zranitelnosti měst a obcí.

Diskuzní fórum pro obce a města #5: EKONOMICKY EFEKTIVNÍ VYUŽÍVÁNÍ ODPADŮ V OBCI

17. května 2022 | 9:00–11:30 ONLINE REGISTRACE > Páté setkání v rámci série diskuzních fór, ve kterém se zaměříme na téma Ekonomicky efektivní využívání odpadů v obci. Získejte aktuální informace k tématu, inspirujte se příspěvky zástupců z řad měst a obcí a v hlavní části akce navzájem sdílejte dobrou, ale i špatnou praxi.

 

Hašlerova chata

Na místě bývalé turistické Hašlerovy chaty u Trniště stojí nyní moderní čtyřpodlažní objekt hotelu Murano, který je však dlouhodobě mimo provoz. Název Hašlerova chata nese jen turistické rozcestí u poutního místa s křížovou cestou a pramenem. V sedle jizerskohorského Vysokého hřebenu byla již v roce 1813 známa zázračná studánka s léčivou vodou … Více »

Vítězem soutěže Stavba roku Libereckého kraje 2022 je Knihovna a spolkové centrum IGI VRATISLAVICE

Ve čtvrtek 26. května vratislavické Desítky hostily slavnostní vyhlašování výsledků soutěže Stavba roku Libereckého kraje 2022, ve které nakonec hlavní cenu získala sousedící Knihovna a spolkové centrum IGI VRATISLAVICE.

 

Inovativní firmy a živnostníky podpoří Liberecký kraj již pojedenácté. Rozdělí mezi ně téměř tři miliony

Podpořit inovativní myšlení v regionu, pomoci rozjet nové projekty čerpající z poznatků vědy a výzkumu, propojit akademickou sféru s praxí, to si klade za cíl Regionální inovační program Libereckého kraje. Kraj již celkem rozdělil přes dvacet dva milionů korun. Více »

Dotace SFPI / Brownfieldy

Státní fond podpory investic vyhlašuje dne 1. června 2022 výzvy k podávání žádostí o dotaci nebo úvěr do programu Brownfiledy dle nařízení vlády č. 496/2020 Sb., v platném znění, pro rok 2022. Věcné zaměření výzev: revitalizace území se starou stavební zátěží na park nebo občanské vybavení. Více »

Program Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití / MPO

Zahájení příjmu předběžných žádostí v programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spouští nový program, který pomůže obcím i krajům zregenerovat zanedbané budovy a areály a využít je pro podnikatelské účely. Související výzva bude financována z Národního plánu obnovy (NPO). Více »

 

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru