• Léčebna Machnín

  Obec: Liberec
  Adresa lokality: U Přádelny 99
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Zámeček na okraji Libercebyl kdysi honosným sídlem zasazeným do udržovaného lesoparku, dnes je v dezolátním stavu a dlouhodobě do něj zatéká. Jako rodinné sídlo si ho zřejmě nechal postavit roku Více »

 • Bývalá celnice

  Obec: Harrachov
  Adresa lokality: Harrachov
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  Dva objekty, původně sloužící jako celnice na hraničním přechodu s Polskem. Sloužil také jako kasino a obchod. Nyní bez využití.   Z tisku: Harrachov odmítl prodat zchátralou celnici, zaplatí tak Více »

 • Cihelna Zákupy

  Obec: Zákupy
  Adresa lokality: Borská 58
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Areál po bývalé cihelně je nefunkční a postupně chátrá. Většina objektů po demolici. Na pozemek vede asfaltová komunikace, po které je možno jezdit s těžkou technikou i nákladní dopravou. Jsou zde asfaltové a Více »

 • Rodinný dům

  Obec: Krompach
  Adresa lokality: Krompach
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  Rozbořený velký rodinný dům, z větší části ve špatném stavu (pouze základy). K objektu patří i pozemek na p.č. 1575 (1370m2). Část objektu po demolici.

 • Rozestavěný objekt

  Obec: Ktová
  Adresa lokality: Ktová
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  Objekt v rozestavěném stavu, v roce 2006 byla opravena elektrická přípojka, od té doby žádná změna. V sousedctví objekt obecního úřadu. V přízemí se nachází velký prostor – původně obchod, Více »

 • Textilana

  Obec: Habartice
  Adresa lokality: Habartice 101
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  V těsné blízkosti areálu Liaz samostatně stojící budova bez oplocení, se sousedním areálem ale v poslední době nijak funkčně nesouvisela. Stavebně v dobrém stavu. Zprovoznění objektu by nevyžadovalo (dle typu Více »

 • Továrna Eliáška

  Obec: Kamenický Šenov
  Adresa lokality: Kamenický Šenov
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Areál bývalé továrny z roku 1905. Firmu, která později dodávala lustry do celého světa, v roce 1849 založil Elias Palme (1827–1893). Ty nejluxusnější zde vyrobené lustry osvětlovaly například milánskou operu Více »

 • Zámek Zahrádky

  Obec: Zahrádky
  Adresa lokality: Zahrádky 1
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Nový Zámek v Zahrádkách vystavěli ve druhé polovině 16.století páni z Vartemberka.S ohledem na situování stavby na skalní hraně nad údolím Robečského potoka a podle objevu gotických konstrukcí v prostoru severního křídla, můžeme usuzovat, Více »