• Léčebna Machnín

  Obec: Liberec
  Adresa lokality: U Přádelny 99
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Zámeček na okraji Libercebyl kdysi honosným sídlem zasazeným do udržovaného lesoparku, dnes je v dezolátním stavu a dlouhodobě do něj zatéká. Jako rodinné sídlo si ho zřejmě nechal postavit roku Více »

 • Bývalá celnice

  Obec: Harrachov
  Adresa lokality: Harrachov
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  Dva objekty, původně sloužící jako celnice na hraničním přechodu s Polskem. Sloužil také jako kasino a obchod. Nyní bez využití.   Z tisku: Harrachov odmítl prodat zchátralou celnici, zaplatí tak Více »

 • Cihelna Zákupy

  Obec: Zákupy
  Adresa lokality: Borská 58
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Areál po bývalé cihelně je nefunkční a postupně chátrá. Většina objektů po demolici. Na pozemek vede asfaltová komunikace, po které je možno jezdit s těžkou technikou i nákladní dopravou. Jsou zde asfaltové a Více »

 • Rozestavěný objekt

  Obec: Ktová
  Adresa lokality: Ktová
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  Objekt v rozestavěném stavu, v roce 2006 byla opravena elektrická přípojka, od té doby žádná změna. V sousedctví objekt obecního úřadu. V přízemí se nachází velký prostor – původně obchod, Více »

 • Textilana

  Obec: Habartice
  Adresa lokality: Habartice 101
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  V těsné blízkosti areálu Liaz samostatně stojící budova bez oplocení, se sousedním areálem ale v poslední době nijak funkčně nesouvisela. Stavebně v dobrém stavu. Zprovoznění objektu by nevyžadovalo (dle typu Více »

 • Továrna Eliáška

  Obec: Kamenický Šenov
  Adresa lokality: Kamenický Šenov
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Areál bývalé továrny z roku 1905. Firmu, která později dodávala lustry do celého světa, v roce 1849 založil Elias Palme (1827–1893). Ty nejluxusnější zde vyrobené lustry osvětlovaly například milánskou operu Více »

 • Továrna na nábytek

  Obec: Mimoň
  Adresa lokality: Hvězdovská 644
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Rozsáhlý nábytkářský areál s železniční vlečkou v jihovýchodní části města. V roce 1870 založili bratři Alexandr a Gustav Fischelové firmu D.G. Fischel Söhne jako „první českou továrnu na nábytek z Více »