• Výkrmna prasat Trávníček

  Obec: Bílá
  Adresa lokality: Trávníček, Hradčany u Českého Dubu, Bílá, okres Liberec
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  Jedná se o původní porodnu prasat ze 60. let 20. století. Budova byla na konci 80. let přestavěna. Opuštěna je od první dekády 21. století. Společně s vlastníkem Ladislavem Bláhou Více »

 • Průmyslový areál Tofa

  Obec: Semily
  Adresa lokality: Semily
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Areál je situován v centru města u autobusového nádraží, na hranici bytové zástavby. Další využití opět jako lehká průmyslová výroba nerušící okolí (viz.obytná zástavba v okolí) nebo výrobní služby. Relativně Více »

 • Slévárna Ostašov

  Obec: Liberec
  Adresa lokality: ulice Domky 194/35
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  3/2020 Byla zahájena demolice areálu. Na pozemku má vzniknout nová továrna. Liberecká slévárna jde k zemi, v novém areálu najde práci 300 lidí Zdroj: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/liberec-slevarna-demolice-byty-brownfield-ostasov-finapra.A200529_134516_liberec-zpravy_jape Industrial Park Liberec – Ostašov Více »

 • Sokolovna

  Obec: Kamenický Šenov
  Adresa lokality: Kamenický Šenov
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  Jedna vícepodlažní budova, nová fasáda, střecha zakonzervováno. Poloha uprostřed obce mezi obytnou zástavbou. Objekt je v dobrém stavu. Majitel má zájem o revitalizaci a zahájil přípravné práce. V rekonstruovaném objektu Více »

 • Ubytovna Falcon

  Obec: Mimoň
  Adresa lokality: Svébořická 146
  Typ lokality: Objekt (jedna budova)

  Jedná se o třípodlažní budovu o půdorysné výměře 676 m2, vystavěné okolo roku 1900 jako skladové prostory sousedící fy. Thonet. Následně byl objekt užíván jako internát, mateřská škola, závodní kuchyně Více »

 • Slezanka

  Obec: Frýdlant
  Adresa lokality: Tovární 669
  Typ lokality: Areál (plocha s budovami)

  Ve frýdlantské továrně se strojně potiskovaly šatovky a ubrusy, na její technologii se podílel přední textilní odborník té doby, chemik Wilhelm Sieber. Z novodobé historie závodu po znárodnění, kdy se Více »