Putovní výstava revitalizovaných lokalit typu brownfields v Libereckém kraji v Semilech

Liberecký kraj ve spolupráci s ARR – Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o. pořádá putovní výstavu „Revitalizovaných brownfields Libereckého kraje“. Výstavu můžete vidět ve vestibulu Městského úřadu v Semilech od 13. srpna do 2. září 2019.

Městský úřad Semily

„Putovní výstava, stejně jako databáze brownfields a greenfields Libereckého kraje, je účinným nástrojem, jak napomoci likvidaci a znovuvyužití zanedbaných a nefunkčních objektů či areálu na území našeho kraje“ řekla radní kraje Radka Loučková Kotasová, která řídí rezort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování Krajského úřadu Libereckého kraje.

„Věřím, že ukázka úspěšně revitalizovaných brownfieldů na putovní výstavě inspiruje další zájemce o revitalizaci objektů v kraji, kterých za dobu existence databáze brownfields eviduje Liberecký kraj již padesát čtyři,“ dodala Loučková Kotasová.

Putovní výstavy “Revitalizovaných brownfields” jsou realizovány každý rok. V minulých letech proběhly výstavy v Liberci, v Jablonci nad Nisou, v Semilech, v Hrádku nad Nisou, v České Lípě, ve Frýdlantě, v Jičíně, v Chrastavě, v Železném Brodě, v Doksech, v Jilemnici, v Turnově a v Lomnici nad Popelkou a v dalších obcích a městech Libereckého kraje.

„Zájemci o lokality typu brownfields mohou navštívit i web www.investujpodjestedem.cz, kde získají další informace věnující se problematice brownfields, ale mohou si zde i vyhledat vhodné lokality pro svůj záměr“ vysvětlila ještě Radka Loučková Kotasová. Databáze brownfields a greenfields v současné době obsahuje celkem 351 lokalit, z toho 48 lokalit je určených k prodeji a 18 k pronájmu.

Nyní je možné výstavu vidět v Obchodním centru FÓRUM v Liberci.

OC FÓRUM Liberec
cs Čeština‎