NEWSLETTER – DUBEN / 2024


© Karel Hubáček – dědicové 1963

 

Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

BROWNFIELD JAKO PROSTOR PRO KREATIVITU

Vybudovat z nevyužitého brownfieldu pulzující čtvrť vyžaduje pořádnou dávku invence a kreativity. Ani jedno nechybí projektům, které se představí v prvním bloku konference Brownfieldy. KONFERENCE BROWNFIELDY | 3. 6. 2024  Jak náročné je v českém prostředí realizovat odvážné, kreativní a inovativní projekty? Kolik energie, peněz a času stojí? Více »

Výstupy ze semináře – Brownfields a greenfields Libereckého kraje / 13. 4 .2024

V krásných prostorech Automoto musea v Lučanech nad Nisou proběhl pravidelný seminář věnovaný problematice brownfields a greenfields v Libereckém kraji. Kromě informací o aktivitách Libereckého kraje v oblasti brownfields a greenfields, mohli účastníci vidět úspěšné projekty revitalizace nevyužívaných lokalit, dále se dozvěděli o finančních zdrojích na revitalizaci a v druhé části semináře byli seznámeni s moderními technologiemi na on-line monitoring staveb od společnosti STATOTEST a s možností jejich testování v rámci projektu EDIH – Evropský digitální inovační hub. Více »

V Ralsku půjdou k zemi další chátrající objekty

Celkem 37 chátrajících objektů v Hradčanech nad Ploučnicí a Svébořicích půjde k zemi. Předpokládané náklady na demolice jsou 38,9 milionu korun. Kraj uspěl s žádostí o dotaci ze Státního fondu podpory investic a obdrží 31,2 milionu korun. Tamní zbourané stavby se přemění na přírodní úložiště uhlíku. Více »

Bývalý hotel využijí lidé s postižením, Semily musí brutalistní stavbu opravit

Příští dva roky poslouží bývalý hotel Centrum v Semilech lidem s postižením. Služby sociální péče a stacionář Tereza čeká rekonstrukce a město se rozhodlo poskytnout lidem dvouletý azyl v původně zanedbaném objektu. „Nemovitost jsme koupili jako prakticky vybydlenou ze soukromých rukou za 3,5 milionu korun. Více »

Hlasování veřejnosti v Soutěži Karla Hubáčka se chýlí ke konci. Čas je do 30. dubna

Vybrat svého favorita na Cenu veřejnosti v letošním ročníku Soutěže Karla Hubáčka mohou lidé již jen pár dní. Průběžné výsledky favorizují Jiráskovo divadlo v České Lípě, o více než dvě stě hlasů za ním se drží Malé vodní nádrže Habartice u Frýdlantu. Více »

 

Dům architekta Hubáčka zve k virtuální prohlídce, muzeum ho zpřístupní v létě

Coby cenný unikát, němý svědek své doby a nositel odkazu svého slavného majitele je od loňského roku ve správě libereckého Severočeského muzea dům architekta Karla Hubáčka, pomyslného otce dnes již legendárního horského hotelu na Ještědu. Zavítat do něj lze kdykoli, a to díky virtuální prohlídce na webu www.dumkh.cz, odkaz je k nalezení i na webu Severočeského muzea. Více »

Nový newsletter poskytuje klíčové informace pro obce v Libereckém kraji

První číslo nového newsletteru, který poskytuje klíčové informace pro obce, vydala Regionální stálá konference Libereckého kraje. Představuje důležitý nástroj pro sdílení aktuálních informací, postřehů a iniciativ přímo ze zdejšího regionu. „Máme za to, že silná komunikace mezi obcemi a Libereckým krajem je klíčová pro úspěšný rozvoj našeho kraje. Více »

Kotlíkové dotace

Příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji do 31. 8. 2024! V. Žádosti se podávají elektronicky prostřednictví odkazu na krajském dotačním portálu. Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru