NEWSLETTER – ÚNOR / 2024


© Karel Hubáček – dědicové 1963

 

Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Zdroj foto: Stavba roku Libereckého kraje / stavbaroku.lk

Karel Hubáček 100

Docent Karel Hubáček, jediný český nositel světové Perretovy ceny, by se 23. února 2024 dožil 100 let. Liberecký kraj, město Liberec, Technická univerzita v Liberci, Paměť národa, Severočeské muzeum v Liberci a další instituce neformálně vyhlašují rok 2024 Rokem Karla Hubáčka a chystají společně pro letošek celou řadu akcí. Více »

Dům architekta Karla Hubáčka v libereckých Lidových sadech se v létě otevře návštěvníkům

Dům architekta Karla Hubáčka v Lidových sadech v Liberci se v létě otevře návštěvníkům. Liberecký kraj koupil koncem loňského roku dům od dědiců včetně části nábytku a dalšího vybavení, některých obrazů a také ocenění, která architekt za svou práci získal. Dům je zabezpečený a je hotová virtuální prohlídka. Více »

Hádanka z Liberecka: Poznáte podle fotek a videa, o jaký brownfield se jedná?

Liberecký deník připravil hádanku, která ověří, jak moc znáte své okolí. Hlasovat můžete v nevýherní anketě: https://liberecky.denik.cz/zpravy_region/hadanka-liberecko-foto-video-bronwnfield.html

Kácení stromů při čištění brownfieldů a přípravách na stavby

Kácení stromů mimo lesní pozemky podléhá zákonu číslo 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny, podle kterého se smí provádět v takzvaném období vegetačního klidu. Tedy obvykle od začátku října do konce března. A to samé platí až na výjimky, které musí být schváleny příslušnými úřady, i pro případy rozsáhlejších prací. Více »

Hotel a kulturní centrum Golf v Semilech nezískaly památkovou ochranu. Při opravách budou postupovat, jako by památkou byl

Hotel a kulturní centrum Golf v Semilech nezískaly památkovou ochranu, radnice chce přesto k areálu při opravách přistupovat, jako by památkou byl. ČTK to dnes řekla starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). V současné době připravuje město ve spolupráci s Libereckým krajem úpravy hotelu, který už léta k ubytování turistů neslouží. Více »

Karlova univerzita zastavila prodej vyhořelého zámku v Zahrádkách. Prázdný a bez užitku chátrá už 21 let

Pražská Karlova univerzita zastavila prodej vyhořelého zámku v Zahrádkách na Českolipsku, rozhodl o tom akademický senát. Vedení univerzity bude nyní hledat možné varianty využití areálu, sdělil na dotaz ČTK mluvčí Karlovy univerzity Václav Hájek. Dnes to je 21 let, co zámek vyhořel, od té doby je prázdný. Více »

Hrdí zástupci žánru stoner rock, to jsou Brownfield

Víte, co je to stoner rock? A znáte kapelu Brownfield? Ta vám tohohle hutného žánru nadělí pořádnou dávku. Kapela Brownfield je parta, která dobíjí českou scénu svou energickou a přímou hudbou. Jejich styl se dá popsat nejvíce jako stoner rock. A co že to vlastně je? Stoner znamená něco podobného jako zahulený. Více »

 

Akademie věd připravuje v Turnově výstavbu výzkumného centra speciální optiky za čtvrt miliardy

Výstavbu výzkumného centra speciální optiky a optoelektronických systémů TOPTEC připravuje v Turnově na Semilsku Akademie věd ČR (AV). Projekt přijde podle odhadů na čtvrt miliardy korun, až polovinu má AV šanci získat z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost. Při dnešním podpisu memoranda o spolupráci se zavázal přispět i Liberecký kraj. Více »

Do neděle je možné podat přihlášku do letošní Stavby roku Libereckého kraje. Připomeňme si některé vítěze z předchozích ročníků

Uzávěrka přihlášek do architektonické soutěže Stavba roku Libereckého kraje 2024 je v neděli 25. února. Jaké budou výsledky, to uvidíme. Připomeňte si některé zajímavé vítězné stavby z minulých let. Architektonická Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje se odehrává v několika kategoriích a letos se koná už 20. ročník. Více »

Státní fond podpory investic podpoří obnovu brownfieldů více než 2,3 miliardy korun

Státní fond podpory investic (SFPI), který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí více než 2,3 miliardy korun z Národního plánu obnovy (NPO) mezi projekty na revitalizaci území se starou stavební zátěží (brownfieldů). Podporu získalo 15 velkých a 32 malých projektů napříč regiony. Více »

Obce a kraje mohou žádat o podporu na přípravu projektů

Ministerstvo pro místní rozvoj v listopadu vyhlásilo výzvu, která obcím a krajům pomůže s přípravou projektové dokumentace na výstavbu nebo rekonstrukci bytových domů. Tato výzva je financována z Národního plánu obnovy, konkrétně z komponenty 4.1.3. Finanční podpora na přípravu projektů v souladu s cíli EU. Více »

Kotlíkové dotace

Příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji do 31. 8. 2024! V. Žádosti se podávají elektronicky prostřednictví odkazu na krajském dotačním portálu. Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru