Kraj chystá další seminář na brownfieldy a greenfieldy. Zájemci mohou zavítat do automobilového muzea v Lučanech

Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o. a agenturou CzechInvest pořádá seminář s názvem brownfields a greenfields Libereckého kraje. Uskuteční se ve čtvrtek 23. dubna 2024 od 9 hodin v prostorách Automoto Musea Lučany (č. p. 568, Lučany nad Nisou). Záštitu nad událostí převzal krajský radní Jiří Ulvr.

„Seminář pořádáme již poněkolikáté. Liberecký kraj dlouhodobě podporuje likvidaci zanedbaných a nefunkčních objektů či areálů na území regionu a jejich opětovné využití. Jsem moc rád, že se letošní seminář uskuteční v lučanském automobilovém muzeu, které vloni získalo Cenu veřejnosti v Soutěži Karla Hubáčka,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Začátek semináře bude věnován souhrnným informacím o aktivitách Libereckého kraje v oblasti brownfields a greenfields. Přednášející představí portál Investičních příležitostí Libereckého kraje, který je k dispozici na internetové adrese www.investujpodjestedem.cz. Součástí portálu je i databáze brownfields a greenfields Libereckého kraje. Na semináři se zájemci mohou dozvědět i další informace o úspěšných projektech revitalizace brownfields.

V návaznosti na informace o brownfieldech bude další část věnována dotačním titulům, které jsou určeny pro lokality brownfields a greenfields. Společnost CzechInvest představí aktuální možnosti čerpání dotačních prostředků.

V další části semináře firma STATOTEST představí své aktivity v oblasti dlouhodobého online monitoringu mostů a průmyslových a energetických objektů moderním systémem vyhodnocujícím data pomocí umělé inteligence (AI).

Ke konci semináře se účastníci seznámí se službami v rámci projekt EDIH – Evropský digitální inovační hub, díky kterému je možné otestovat nové technologie v oblasti digitalizace, jako jsou například chytrá čidla, testování bezpečnostních systémů, monitoring staveb či zabezpečení objektů.

Na závěr semináře účastníci absolvují prohlídku Automoto Musea Lučany – revitalizovaného brownfieldu.

Na seminář je nutné se předem registrovat prostřednictvím elektronické přihlášky na adrese: https://investujpodjestedem.cz/seminare/elektronicka-prihlaska-na-seminar/ nebo na e-mailu: m.psenicka@arr-nisa.cz.

Kapacita semináře je omezena. Účast na něm je bezplatná, občerstvení zajištěno.

Zdroj: Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu, filip.trdla@kraj-lbc.cz