Hrádek nad Nisou zaplatí za demolici zchátralého areálu textilní továrny Bekon přes 23 milionů, čekal cenu čtyřikrát vyšší

Příhraniční Hrádek nad Nisou na Liberecku zaplatí za demolici zchátralého areálu textilní továrny Bekon výrazně méně, než čekal. Radnice v soutěži očekávala nabídky kolem 84 milionů bez daně, vítězný uchazeč získal zakázku za 23,6 milionu. Je to výrazně pod projektovou cenou, řekl ČTK starosta Hrádku Josef Horinka (Hrádek potřebuje změny!).

“Jsme samozřejmě spokojeni. Je to ale demolice a nevíme, co je pod stavbou. Říkají se různé příběhy, jaké tam vedou štoly a co tam všechno je. Ta levá strana areálu stojí nad bývalým náhonem, který kdysi vedl městem a říká se, že tam je i stará turbína a tak dále, takže zhotovitele tam můžou čekat různá překvapení. Takže třeba budou i nějaké vícepráce, ale jsme připravení se k tomu postavit čelem. Nicméně cena jako taková, která je daná na základě výkazu výměr a soutěže, je pro nás hodně dobrá,” dodal starosta.

Město dostalo v soutěži 11 nabídek, vyhrál uchazeč s třetí nejnižší nabídkou. “Uchazeči na prvních dvou místech podle podaných nabídek byli vyloučeni, protože neodpověděli na dotazy a výzvu zadavatele, tedy města,” řekl Horinka. Nejlevnější nabídka v soutěži byla 16,5 milionu bez daně, nejdražší 108,4 milionu.

Staveniště by vybraná firma měla převzít 18. března a na bourání bude mít poté tři měsíce. “Ta levá strana jde pryč komplet kromě komína, který tam zůstává, a ta pravá strana jde také skoro komplet kromě bývalé ředitelsko-provozní budovy, která je součástí uliční čáry,” uvedl starosta. V této budově je nyní nízkoprahové centrum a tělocvična.

Celý článek najdete zde >>>

Zdroj: čtk, Genus.cz