Budova Skloexportu v Liberci jde znovu do aukce

Nevyužívaná budova Skloexportu v Liberci jde znovu do elektronické aukce. Druhé kolo se uskuteční od 20. do 21. prosince, vyvolávací cenu snížil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) o 15 procent na 67,070.900 korun.

Nižší je i povinná jistina, kterou musí zájemci složit, ta se snížila z osmi milionů v prvním kole na 6,8 milionu korun. Potenciální kupci ji musí složit nejpozději v pondělí 19. prosince do půlnoci. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí úřadu Michaela Tesařová.

Sedmipodlažní budovu Skloexportu postavili stavbaři podle projektu architekta Františka Vahaly na rohu ulic Žitavské a 1. máje v letech 1928 až 1930 pro daňovou a celní správu. Proslulý exportér českého skla ji získal v době komunistického režimu, firma zkrachovala v druhé polovině 90. let. Stát budovu převzal v roce 2001, poslední nájemci opustili areál o osm let později. Stát se neúspěšně pokouší areál o podlahové ploše 9357 metrů čtverečních prodat od roku 2008. Podle odhadů potřebuje rekonstrukci za více než půl miliardy korun. Celý článek >>

Zdroj: čtk, Genus.cz