Cvikov: Z bývalého internátu vybudovali ve Cvikově bydlení pro seniory.

Bydlení pro seniory vybudovali ve Cvikově na Českolipsku z bývalého internátu. Přestavba zchátralé a léta nevyužívané budovy přišla na 21 milionů korun. Na Komunitní dům seniorů KODUS získalo město jako první v Libereckém kraji dotaci 8,4 milionu z ministerstva pro místní rozvoj. Nebylo to levné, ale podařilo se zachránit budovu z konce 19. století, řekl dnes ČTK u příležitosti slavnostního otevření domu cvikovský starosta Jaroslav Švehla (ODS).

Foto: Artur Irma

První nájemníci by se podle starosty měli do domu stěhovat v dubnu. Bezbariérové byty s velkorysými koupelnami jsou většinou garsonky o velikosti do 45 metrů čtverečných. Mají regulované nájemné 30 korun na metr čtvereční, takže čistý nájem je kolem 1500 korun, celkově včetně služeb by to mělo být kolem 2500 až 3000 korun měsíčně. Byty jsou určené seniorům, kteří jsou soběstační, může tam ale docházet sestra nebo pečovatelka, vozit si mohou nechat i obědy.

Celý článek najdete zde: https://genus.cz/regiony/ceskolipsko/z-byvaleho-internatu-vybudovali-ve-cvikove-bydleni-pro-seniory-prestavba-zchatrale-budovy-prisla-na-21-milionu-n473152.htm

Zdroj: GENUS

cs Čeština‎