NEWSLETTER – ČERVENEC / 2021


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

 

Konference brownfieldy 2021

Připojte se k odborné diskuzi o osudu brownfieldových lokalit v českých městech. Navažte kontakty s klíčovými hráči ze soukromé i veřejné sféry. V září v Českém Krumlově, a naživo! Konference se uskuteční 17.9.2021 v Českém Krumlově. Program 9:00 – 10:00 REGISTRACE A SNÍDANĚ 10:00 – 10:15 ÚVODNÍ SLOVA 10:15 – 11:05 BROWNFIELDY ČESKÉHO KRUMLOVA Transformace brownfieldů v pohraničí: Více »

Zchátralá sýpka v Lemberku znovu ožije. Ujali se jí manželé z Prahy

Dlouhé roky jen chátrala a zarůstala křovím. Teď zhruba 400 let stará barokní sýpka přímo naproti zámku Lemberk znovu ožívá. Opuštěný historický špýchar ze 17. století, který byl součástí hospodářského dvora Lemberku, koupili před časem noví majitelé. Celý článek najdete zde >>> Zdroj: iDnes.cz Další informace: Památkový katalog Barokní sýpka Lemberk má majitele s projektem

Budoucnost Ralska řeší kraj s ministerstvem, lesníky i obcemi. K tomuto tématu se sešla pracovní skupina

Nového hospodáře budou mít pozemky v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Vláda ČR v pondělí posvětila převod majetku ze státního podniku Vojenské lesy a statky do správy státního podniku Lesy ČR. Významným majetkovým vlastníkem pozemků v této oblasti je Liberecký kraj, ve spolupráci s ministerstvem zemědělství a dalšími subjekty proto ustanovil pracovní skupinu. „Vznik této pracovní skupiny považuji za Více »

Cihlobraní v Novém Městě pod Smrkem: Zrecyklovaný stavební materiál pomůže na Moravě

Jak přiložit ruku k dílu a pomoci obnovit poničené domy tornádem a přitom nejezdit na Moravu? S dobrým nápadem přišli starostové z Frýdlantského výběžku. Zorganizovali v Novém Městě pod Smrkem v areálu bývalé textilní továrny cihlobraní. Celý článek najdete zde >>> Zdroj: Český rozhlas / Liberec

Za podnikáním na Liberecku nejlépe do Jablonce nad Nisou

Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Libereckém kraji stalo statutární město Jablonec nad Nisou. Podnikatelské prostředí se rozvíjí také v Turnově a Železném Brodě. Srovnávací výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy. V Jablonci o podnikatele pečujíVítězné město Libereckého kraje Více »

Nový Bor chce koupit budovu České Pošty, plánuje tam i Muzeum Bořka Šípka

Nový Bor na Českolipsku má zájem odkoupit reprezentativní budovu České pošty v centru města. V budoucnu by v ní mohlo být mimo jiné i muzeum sklářského výtvarníka a designéra Bořka Šípka. Česká pošta městu secesní budovu na náměstí Míru nabídla za 22,5 milionu korun, záměr odkoupit budovu včetně dvora už schválili zastupitelé, řekl dnes ČTK Více »

Původní hospodářské stavení v Brništi se proměnilo v Centrum inkluzivního vzdělávání Včelín

V Brništi na Českolipsku v pátek otevřeli Centrum inkluzivního vzdělávání VČELÍN. Postaral se o to Podralský nadační fond ZOD & Ekocentrum Brniště. Původní hospodářské stavení, kousek od náměstí, se již nacházelo v dezolátním stavu. V rámci česko-německého projektu se objekt proměnil ve vzdušné a prostorné centrum, které má vzdělávací a pomocnou funkci. Součástí centra je Více »

Téměř 80 mil. Kč pro obce na demolice budov a studie využití brownfieldů

Ministerstvo pro místní rozvoj letos podruhé podpoří obce ve snaze odstranit zchátralé a nebezpečné objekty na jejich území. Vyhlásilo výzvu, ve které mohou obce žádat o dotaci na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. V programu je připraveno 69 milionů korun. Podpora směřuje i na vypracování studií a analýz možností využití brownfieldů.„Obce v České republice se Více »

Evropské fondy v ČR / 2021 – 2027

Česká republika bude moci i v dalších letech využít prostředky z mnoha evropských fondů a iniciativ. Ať již formou nevratných dotací, tak finančních nástrojů – výhodných půjček. Žadatelé se budou moci od příštího roku ucházet o podporu svých projektů v rámci osmi operačních programů, které navazují na programy současného období. V gesci Ministerstva životního prostředí Více »

 

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru