NEWSLETTER – LEDEN / 2024


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Termín pro přihlášení realizací a projektů do 20. Stavby roku Libereckého kraje vyprší 25. února

Podvacáté se bude v Libereckém kraji hledat to nejzajímavější z aktuální architektury a stavebnictví. A čas pro přihlášení realizací nebo studentských projektů se krátí – uzávěrka je již 25. února. Přihlašování do jubilejního 20. ročníku architektonické soutěže Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2024 probíhá on-line prostřednictvím formuláře. Více »

Liberecký kraj chce jednat s Karlovou univerzitou o zámku v Zahrádkách

Liberecký kraj chce jednat s Karlovou univerzitou o vyhořelém zámku v Zahrádkách na Českolipsku, který už léta chátrá. I když pro něj kraj zatím nemá využití, hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) nevyloučil, že by o rozlehlý areál mohl mít kraj zájem. Zámek vyhořel na konci ledna 2003, univerzita na jeho obnovu peníze nemá. Více »

Liberecký kraj zve zástupce obcí a měst na Informační den pro obce

Informační den pro obce. Tak se jmenuje seminář, který chystá Liberecký kraj. Uskuteční se 7. února od 10 hodin v zastupitelském sálu ve třetím patře. Nebude chybět malé občerstvení, akce je zdarma. Bližší informace se nalézají na webových stránkách Regionální stálé konference LK. „Představitelé obcí a měst se na semináři například dozví informace o dotačních možnostech, investiční příležitosti, … Více »

V Příšovicích začal růst první regionální logistický park. Nahradí brownfield

Bývalá panelárna na jihu Příšovic dostává postupně novou tvář. Brownfield o rozloze sto tisíc metrů čtverečních nakonec získala developerská společnost Logicor, která zde plánuje vybudovat logistický areál. Demoliční a zemní práce proběhly ještě v loňském roce a aktuálně běží první etapa výstavby. Projekt Logicor Park Příšovice nabídne v zavedené průmyslové oblasti svým zákazníkům moderní udržitelné nemovitosti. Více »

 

Zámek ve Stvolínkách povstává jako bájný Fénix z popela. I díky podpoře z kraje

Bohatým krajem bývalo kdysi Českolipsko. Mimo jiné to dokazuje řada zámků, zámečků a dalších panských sídel, která jsou rozeseta po tamních obcích. Ne všechna měla šťastný osud, nevyjímaje zámek ve Stvolínkách. Tomu však svitá jiskra naděje. Obec jej pozvolna, leč vytrvale opravuje, a to i za podpory Libereckého kraje. Více »

Státní fond podpory investic podpoří obnovu brownfieldů více než 2,3 miliardy korun

Státní fond podpory investic (SFPI), který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí více než 2,3 miliardy korun z Národního plánu obnovy (NPO) mezi projekty na revitalizaci území se starou stavební zátěží (brownfieldů). Podporu získalo 15 velkých a 32 malých projektů napříč regiony. Více »

Obce a kraje mohou žádat o podporu na přípravu projektů

Ministerstvo pro místní rozvoj v listopadu vyhlásilo výzvu, která obcím a krajům pomůže s přípravou projektové dokumentace na výstavbu nebo rekonstrukci bytových domů. Tato výzva je financována z Národního plánu obnovy, konkrétně z komponenty 4.1.3. Finanční podpora na přípravu projektů v souladu s cíli EU. Více »

SFPI: Oznámení o vyhlášení výzvy – leden 2024

Státní fond podpory investic oznamuje, že dne 5. 1. 2024 v 10.00 zveřejnil nové výzvy k předkládání žádostí o dotaci z programu NPO brownfieldy. Dotace je poskytována ve výši 3–30 mil. Kč, a to na rekonstrukci staveb nebo na demolice staveb a následný vznik přírodního úložiště uhlíku. Více »

Kotlíkové dotace

Příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji do 31. 8. 2024! V. Žádosti se podávají elektronicky prostřednictví odkazu na krajském dotačním portálu. Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru