NEWSLETTER – BŘEZEN / 2024


© Karel Hubáček – dědicové 1963

 

Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Kraj chystá další seminář na brownfieldy a greenfieldy. Zájemci mohou zavítat do automobilového muzea v Lučanech

ČT 1 | Události v regionech – Revitalizace starých německých továren

Česká televize dne 15.3.2024 uvedla v pořadu “Události v regionech” reportáž věnovanou revitalizaci starých německých továren. V reportáži je uvedenya revitalizace objektu kotelny v Chrastavě – Andělská hora.

Hrádek nad Nisou zaplatí za demolici zchátralého areálu textilní továrny Bekon přes 23 milionů, čekal cenu čtyřikrát vyšší

Příhraniční Hrádek nad Nisou na Liberecku zaplatí za demolici zchátralého areálu textilní továrny Bekon výrazně méně, než čekal. Radnice v soutěži očekávala nabídky kolem 84 milionů bez daně, vítězný uchazeč získal zakázku za 23,6 milionu. Je to výrazně pod projektovou cenou, řekl ČTK starosta Hrádku Josef Horinka (Hrádek potřebuje změny!). “Více »

Nahlédněte do Domu Karla Hubáčka!

Virtuální prohlídka je možná na webových stránkách www.dumkh.cz    Severočeské muzeum, které má dům architekta Hubáčka ve správě od prosince minulého roku, zadalo v lednu digitální zaměření a 3D naskenování této stavby firmě Panopro s.r.o. Vznikla virtuální podoba domu v jeho aktuální podobě. Do vizualizace budou postupně vkládány podrobnější informace a dokumentaci. Více »

Bývalá textilka v Hrádku půjde k zemi. Její podzemí je tajemstvím

Příhraniční Hrádek nad Nisou na Liberecku zaplatí za demolici zchátralého areálu textilní továrny Bekon výrazně méně, než čekal. Radnice v soutěži očekávala nabídky kolem 84 milionů bez daně, vítězný uchazeč získal zakázku za 23,6 milionu. Je to výrazně pod projektovou cenou. „Jsme samozřejmě spokojeni. Je to ale demolice a nevíme, co je pod stavbou. Více »

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov, žádá o dotaci

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021–2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. Více »

Od Ještědu k troskám. Stoleté výročí Karla Hubáčka přináší další exkurzi za architekturou

Karel Hubáček a (ne)chtěná architektura – to je podtitul krátké exkurze v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Uskuteční se 16. dubna od 17 hodin. Pořadem provede Jaroslav Zeman.

 

Soutež Karla Hubáčka / Stavba roku Libereckého kraje 2024 – hlasování veřejnosti

A je to venku! Od dnešního dne do 30. dubna je spuštěno hlasování veřejnosti v letošním ročníku Soutěže Karla Hubáčka. Najděte svého favorita mezi zrealizovanými stavbami i mezi studentskými projekty a dejte jim hlas. Slavnostní vyhlášení proběhne 14. května.

Obce a kraje mohou žádat o podporu na přípravu projektů

Ministerstvo pro místní rozvoj v listopadu vyhlásilo výzvu, která obcím a krajům pomůže s přípravou projektové dokumentace na výstavbu nebo rekonstrukci bytových domů. Tato výzva je financována z Národního plánu obnovy, konkrétně z komponenty 4.1.3. Finanční podpora na přípravu projektů v souladu s cíli EU. Více »

Kotlíkové dotace

Příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji do 31. 8. 2024! V. Žádosti se podávají elektronicky prostřednictví odkazu na krajském dotačním portálu. Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru