NEWSLETTER – ZÁŘÍ / 2023


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

BROWNFIELDS TRIP LIBERECKÉHO KRAJE – PŘIPRAVUJEME!

Dne 8. listopadu se opět uskuteční tzv. “Brownfields TRIP“, kdy účastníci navštíví behem jednoho dne 5 lokalit revitalizovaných brownfields v Libereckém kraji. Registrace na tuto akci bude spuštěna na portálu investujpodjestedem.cz od 9. října 2023.

 

Developeři mají v Karlovarském, Jihočeském, Libereckém a Ústeckém kraji plány. Chystají zastavět nové plochy a oživit brownfieldy 

Více než 6,8 milionu metrů čtvereční průmyslové plochy vznikne dohromady v Karlovarském, Jihočeském, Libereckém a Ústeckém kraji. Přes polovinu plánovaných projektů připravuje trojice developerů CTP, Panattoni a Prologis. Projekty se momentálně nacházejí v různém stupni povolení a přípravy, od posuzování dopadů projektů na životní prostředí, územní a stavebního povolení až po první realizační práce. Více »

Absence kvalitního a udržitelného bydlení limituje rozvoj našich měst, zaznívalo na konferenci ve Valašských Kloboukách

Podnikatelský inkubátor Dům na rohu ve Valašských Kloboukách hostil ve čtvrtek 14.září první ročník unikátní konference, jejímž ústředním tématem bylo udržitelné bydlení. Pestrý program nabídl inspirativní pohled na možnosti ekonomicko-urbanistického rozvoje sídel nejen v České republice.  Konference o udržitelném bydlení nemohla začít ničím jiným než tématem využití brownfieldů. Více »

Festival Den architektury zveřejňuje kompletní program

Za necelý měsíc odstartuje ve 135 městech a obcích v České republice a na Slovensku festival Den architektury. Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr z více jak 450 exkurzí do běžně nepřístupných budov, architektonických procházek či cyklovyjížděk, které probíhají pod vedením architektů, historiků Více »

Slévárna Linserka

Otevřeno: 11.-17.9. 10:00-12:00, 13:00-18:00https://www.facebook.com/events/155215660966855/?ref=newsfeed Poslední stojící budova továrního areálu založeného v roce 1858 Christianem Linserem Více o Linserce najdete zde >> Program: „Vize Papírového náměstí“, festival Art Week a Den architektury. Komentovaná prohlídka 13. 9. 2021 od 18:00 v prostorách 2. NP budovy. Adresa: Resslova 6, Jeřáb – Liberec, mapa

NanoCzech Liberec 2023

Srdečně vás zveme na největší konferenci českého nanoprůmyslu NanoCzech Liberec 2023! Zavítejte do Libereckého kraje na univerzitu, která dala světu před dvaceti lety technologii průmyslové výroby nanovláken. Konference se koná pod záštitou ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové,ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely, ministra zahraničních věcí Jana Lipavského,hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a rektora Technické univerzity v Liberci Miroslava Brzeziny.  Více »

Září bude v Liberci patřit start-upům: Klíčová je možnost ověřit si své nápady s mentory

V Liberci se chystá intenzivní podpora rozvoje start-upů. V polovině září zde proběhnou dvě klíčové akce letošního roku, do kterých se mohou zapojit zájemci z řad studentů nebo zaměstnanců či podnikatelů. ČSOB přináší do Liberce svůj oblíbený Validation Camp, startuje zároveň program VÝKOP podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Validation Camp, organizovaný akcelerátorem Start it @ČSOB, je určený Více »

 

Moderní výrobní areál v Liberci oficiálně přivítal svého majoritního nájemce

Do nového libereckého výrobního areálu CBPI Park se stěhuje jeho majoritní nájemce a projekt úspěšně pokračuje výstavbou poslední haly B, která cílí na získání certifikátu udržitelnosti BREEAM. Oficiálního zahájení provozu největší haly v tomto komplexu se zúčastnili zástupci Libereckého kraje. Projekt má několik specifik, které do regionu přilákaly i další společnosti ze segmentu elektrotechnologií. Více »

Kotlíkové dotace jsou zpět. Příjem žádostí elektronickou cestou startuje 4. září v 9 hodin

V pondělí 4. září v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictví odkazu na krajském dotačním portálu. Více »

Agentura CzechInvest spustila nový portál, na kterém mimo jiné najdete i informace ohledně možného financování projektů na revitalizaci objektů typu brownfields.

https://www.brownfieldy.cz/financni-podpora/

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru