NEWSLETTER – SRPEN / 2023


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Udržitelné bydlení jako hlavní téma unikátní konference ve Valašských Kloboukách

Konference s názvem “UDRŽITELNÉ BYDLENÍ” se uskuteční ve dnech 14. a 15. září 2023 v prostorách regenerovaného brownfieldu a současného podnikatelského inkubátoru DŮM NA ROHU ve Valašských Kloboukách. Akce se zaměří na ekonomicko-urbanistický rozvoj sídel, udržitelných investic či veřejného prostoru obcí a měst. Konferenci pořádá Valašskokloboucké podnikatelské centrum a fakulta stavební VUT Brno spolu s dalšími partnery. Více »

 

Město Liberec se znovu pokusí prodat zchátralý areál zámečku v Machníně, v případě neúspěchu tam přemístí Městské lesy Liberec

Liberec se ještě jednou pokusí prodat areál zchátralého zámečku v Machníně, který si cení zhruba na 20 milionů korun. V případě neúspěchu tam radnice možná přemístí svoji příspěvkovou organizaci Městské lesy Liberec. ČTK o tom dnes informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

Kraj již začal hledat firmy, které vybudují fotovoltaiku na budově D krajského úřadu a střeše jabloneckého gymnázia

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na včerejším jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou. Více »

Česká republika podporuje výstavbu obnovitelných zdrojů jako klíčového pilíře v rámci rozvoje moderní energetiky

Ministerstvo životního prostředí připravuje kroky, kterými odblokuje rozvoj větrných elektráren. Na tiskové konferenci pořádané u větrné elektrárny ve Václavicích (Hrádek nad Nisou) v Libereckém kraji to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Petr Hladík při návštěvě druhého největšího větrného parku v ČR vystoupal i na vrchol gondoly větrné turbíny, a to společně s hejtmanem. Více »

S růstem počtu fotovoltaických elektráren se navyšuje i riziko hackerského útoku na ně

Častým problémem fotovoltaických elektráren je nejen nedostatečná aktualizace software, ale hlavně ponechávání defaultních hesel, která jsou pro konkrétní zařízení veřejně známá. Rizika se týkají také větrných elektráren nebo tepelných čerpadel, které lze také ovládat z webového prohlížeče, nebo speciálním programem. Nové fotovoltaické elektrárny rostou po celé Evropě stejně rychle jako houby po dešti. Více »

 

Vojtíškův statek ve Stružinci na Semilsku chtějí proměnit v komunitní centrum

Obec Stružinec na Semilsku koupila od soukromého majitele statek, proměnit ho plánuje na komunitní centrum. Hospodářství pojmenovali po posledním majiteli Vojtíškův statek, patří k němu i deset hektarů lesů, luk a polí. Obec za hospodářství zaplatila čtyři miliony korun, dalších 400.000 korun bude stát vyklizení a nutné opravy, řekl ČTK starosta Jaromír Hrubý (Stružinecko všem). Více »

V přestavěné Tilii v Rychnově u Jablonce budou sídlit služby a nově i městský úřad

Zhruba o čtvrt roku déle potrvá v Rychnově u Jablonce nad Nisou stomilionová přestavba nevyužívaného objektu známého jako Tilia. Původně měla být hotová v létě, kvůli vícepracím to bude na podzim. Třítisícové město tam bude mít centrum služeb a půjde i o nové sídlo městského úřadu. Před otevřením bude nutné interiéry ještě zařídit a vybavit. Více »

Kotlíkové dotace jsou zpět. Příjem žádostí elektronickou cestou startuje 4. září v 9 hodin

V pondělí 4. září v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictví odkazu na krajském dotačním portálu. Více »

Agentura CzechInvest spustila nový portál, na kterém mimo jiné najdete i informace ohledně možného financování projektů na revitalizaci objektů typu brownfields.

https://www.brownfieldy.cz/financni-podpora/

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru