NEWSLETTER – PROSINEC / 2022


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz


Soutěž Karla Hubáčka / Stavba roku Libereckého kraje 2023

Od 1. 11. 2022 je otevřeno přihlašování do soutěže „Stavba roku Libereckého kraje 2023“! Vše najdete na webu www.stavbaroku.lk. Pro přihlášení je nutné vyplnit on-line přihlášku pro každou konkrétní kategorii – link naleznete u popisu kategorií. Ke každé přihlášce je nutné dodat podepsané čestné prohlášení (naskenované na E-MAILOVOU adresu administrátora soutěže).  Více »

V libereckém bytovém projektu Zahrada Gallas bude i druhá etapa družstevní

V libereckém bytovém projektu Zahrada Gallas bude i druhá etapa družstevní. ČTK to dnes řekla mluvčí projektu Hana Tietze. Zahrada Gallas je projektem společností Coop Development, Ungelt Partners, libereckého Stavebního bytového družstva Sever a Stavebního bytového družstva Praha. Na místě bývalé textilní továrny plánují postavit přes 300 bytů. Více »

Statistické údaje o objektech v databázi brownfields a greenfields Libereckého kraje

K datu 9. 12. 2022 proběhla aktualizace statistických údajů o objektech v databázi brownfields a greenfields Libereckého kraje. Na vybraných ukazatelých si můžete udělat přehled o stavu objektů, které krajská databáze nabízí.

Liberecký kraj plánuje v příštím roce vybudovat první tři solární elektrárny.

Liberecký kraj plánuje v příštím roce vybudovat první tři fotovoltaické elektrárny – na budově D krajského úřadu, kde sídlí podnikatelský inkubátor, a na budovách gymnázií v Jablonci nad Nisou a České Lípě. Vytipováno má i dalších 20 areálů, kde je v plánu fotovoltaiku postupně budovat. Více »

 

Frýdlant chce proměnit bývalou honosnou školní mlékárnu v komunitní centrum s knihovnou

Z bývalé honosné školní mlékárny chce mít Frýdlant na Liberecku komunitní multifunkční centrum s knihovnou i ubytováním. Podle nedávno dokončené studie si přestavba čtyřpodlažní budovy v centru příhraničního města vyžádá asi 80 milionů korun. Rekonstrukce začne nejdříve v roce 2024. Podle starosty Dana Ramzera (ODS) termín zahájení prací závisí i na tom, zda se městu Více »

Brownfieldy jsou velkou příležitostí, jak nastartovat růst regionů

Brownfieldy jsou nesmírně široké téma, na které se můžeme dívat z mnoha perspektiv. Z pohledu územního plánování či urbanismu, životního prostředí, kulturního dědictví nebo jako na příležitost pro nové investiční projekty. Roli hraje tedy i ekomńomický faktor. Státu by se podpora brownfieldů měla bohatě vrátit. Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru