NEWSLETTER – LISTOPAD / 2021


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

 

Reportáž o roadtripu po brownfieldech v Libereckém kraji

Pusťte si reportáž o roadtripu po brownfieldech v regionu, který uspořádal Liberecký kraj společně s ARR – Agenturou regionálního rozvoje. Dozvíte se z ní nejen o zajímavých stavbách, které dostaly nový život, ale i o tom, co vám v této oblasti může Liberecký kraj nabídnout. Více »

Liberec vytvořil pravidla pro spolupráci s investory, platit začnou od ledna příštího roku

Liberec vytvořil pravidla pro spolupráci s investory, kteří potřebují součinnost města na jejich projektu. Určují, kolik po nich radnice bude požadovat jako příspěvek na veřejnou infrastrukturu. Ve čtvrtek zásady schválili zastupitelé města, platit začnou od ledna příštího roku. Více »

Mimoň opraví ubytovnu proslulého podniku TON, v objektu budou žít senioři

Radnice v Mimoni na Českolipsku za 50 milionů korun opraví chátrající ubytovnu proslulého nábytkářského podniku TON. Nové bezbariérové zařízení začne sloužit seniorům. Ti uvolní garsonky v Pražské ulici mladým lidem, pro které není chůze do patra bez výtahu překážkou. Více »

Brownfields TRIP Libereckého kraje

Víte, co je to brownfield? Pokud ne, případně jen tušíte, že něco takového existuje, máme pro Vás zajímavou akci. Navštivte s námi původně nevyužívané a chátrající objekty – brownfieldy v Libereckém kraji, které prošly úspěšnou regenerací. Během jednoho dne si s námi prohlédnete několik jedinečných a inspirujících lokalit, kde se seznámíte s historií objektu a s jeho proměnou. Více »

Léta zanedbávaný kout Liberce chce soukromý investor proměnit v živé město

Léta zanedbávaný kout Liberce chce soukromá společnost Middle Europe Investments (MEI) proměnit v živé město. Nová čtvrť by měla nabídnout bydlení v zeleni, ale také promenádu s obchody a kavárnami, malé náměstí by mělo nést jméno Liebiegů, s nimiž je historie místa úzce spjata. Více »

Na troskách neúspěšných developerských projektů. V Liberci se staví za deset miliard

Bývala to jedna z velkých ostud stotisícového Liberce. Po krachu developerského projektu, který počítal s výstavbou velké nákupní galerie a bývalý investor kvůli němu dokonce žaloval (neúspěšně) Českou republiku, zůstala jen velká díra v zemi. Už několik měsíců v ní ale pracují těžké stroje a obyvatelé sousedních domů budou brzy sledovat, jak vyrůstají základy čtvrti. Více »

Virtuální prohlídka výstavních panelů revitalizovaných brownfields Libereckého kraje

Připravili jsme pro Vás virtuální výstavu revitalizovaných brownfields v Libereckém kraji. Najdete zde úspěšné projekty znovuoživených brownfieldů včetně jejich historie a popisu přeměny. Více »

Huť Marie v Josefově Dole

V současné době probíhá v Josefově Dole realizace projektu, který představuje revitalizaci brownfieldu bývalé sklárny Maxovská huť. Cílem je obnova původního vzhledu objektu z r. 1904, vybudování kulturně-společenského a sportovně-relaxačního centra. Wellness, fitness, kavárna, lezecká stěna, konferenční sály/ učebny, multifunčkní sál pro sport/výstavy/ koncerty/ svatby, venkovní sportoviště, letní kino. Více »

Výstupy ze semináře – Brownfields a greenfields Libereckého kraje / Lomnice nad Popelkou

Seminář „Brownfields a greenfields Libereckého kraje“ se letos uskutečnil v termínu 4. 11. 2021 v Lomnici nad Popelkou v objektu Továrny Mastných.
Program semináře | Prezentace ze semináře

Evropské fondy v ČR / 2021 – 2027

Česká republika bude moci i v dalších letech využít prostředky z mnoha evropských fondů a iniciativ. Ať již formou nevratných dotací, tak finančních nástrojů – výhodných půjček. Žadatelé se budou moci od příštího roku ucházet o podporu svých projektů v rámci osmi operačních programů, které navazují na programy současného období. Více »

 

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru