NEWSLETTER – ČERVEN / 2023


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Nový datový portál nabízí všechny informace o Libereckém kraji a jeho obyvatelích na jednom místě

Liberecký kraj uvedl do provozu pilotní verzi nového datového a informačního portálu www.datalk.cz, který nabízí všechny informace o kraji a jeho obyvatelích přehledně na jednom místě. Data jsou otevřená a k dispozici pro odborníky i veřejnost, řekl při spuštění webu novinářům liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Více »

 

Konference Brownfieldy 2023

Konference Brownfieldy 2023, která se v letošním roce konala v Kladně, v nás zanechala velké dojmy. Sešli se zde zástupci státu, obcí, investorů, odborníci na územní plánování, development, životní prostředí či financování, kteří se zde věnovali nejenom otázce oživení rozsáhlých brownfieldových lokalit. Podívejte se na sestřih z konference, ze kterého na vás dýchne atmosféra prostředí. Více »

Bývalý vojenský prostor Ralsko: krásná příroda i ekologická katastrofa

Jedním z nejpozoruhodnějších a mnoha turisty nejvyhledávanějších míst z celého regionu je bývalý vojenský prostor Ralsko. Se svou syrovou, divokou přírodou i bizarními pozůstatky po Rudé armádě má co nabídnout turistům, ale i milovníkům urbexového pátrání. Sociální sítě REGION LIBEREC přicházejí s každotýdenní rubrikou Zpátky do minulosti, která přibližuje mnoho zajímavostí z historie Liberecka. Více »

Brownfieldy jsou inovačními huby pro udržitelný rozvoj, shodli se odborníci i politici na konferenci Brownfieldy 2023

Kladenská Strojovna hostila 5. ročník konference Brownfieldy, která usiluje o rozvoj nevyužitých lokalit v České republice. Mezi hlavní témata patřila udržitelná řešení pro rozvoj rozsáhlých brownfieldů. V programu nechyběly přednášky a diskuse předních odborníků z tuzemska i zahraničí, ani komentovaná prohlídka areálu Poldi Kladno. Záštitu nad konferencí převzali, mimo jiné, ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Více »

Unikátní nápady českých startupů nachází uplatnění i při revitalizaci brownfieldů

Startupy nejsou jen o mobilních aplikacích a pokročilých IT řešení. Unikátní nápady českých startupistů se uplatňují také při revitalizaci brownfieldových území. Jejich inovativní produkty totiž celý proces usnadňují a činí ho také ekologičtějším. Představujeme vám tři z nich. SKULL Pražské studio SKULL se zabývá tvorbou funkčních soch a dětských hřišť, které překračují hranice běžné hry. Více »

Agentura CzechInvest spustila nový portál, na kterém mimo jiné najdete i informace ohledně možného financování projektů na revitalizaci objektů typu brownfields.

https://www.brownfieldy.cz/financni-podpora/

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru