NEWSLETTER – LEDEN / 2021


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

 

1012 + / Liberecký kraj vybroušených výkonů

Nový webový portál 1012 + přináší inspiraci pro vaše podnikání, studium, kariéru nebo vědecko-výzkumné projekty. 1012+ je regionální značka, informační portál a rozcestník příležitostí pro oblast vědy, výzkumu a inovací v Libereckém kraji. https://1012plus.cz/cs

Inovační centrum pomohlo za rok 2020 více než 300 firmám a podnikatelům

Inovační centrum a inkubátor Lipo.ink za rok 2020 podpořil více než 300 podnikatelů a inovátorů z Libereckého kraje. Kromě toho hraje aktivní roli ve vzdělávání a propojování podnikavých lidí v regionu. Na konci roku se přestěhovali do nových prostorů s rozlohou přes 4000 m². „V rámci Podnikatelské ambulance, která je nejvyužívanější službou Lipo.ink, jsme provedli Více »

Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, po požáru čeká na záchranu

Smutné torzo zámku se vypíná na návsi v Zahrádkách na Českolipsku. Letos 30. ledna tomu bude osmnáct let od doby, kdy zřejmě nešťastnou náhodou vyhořel. Sídlo, které navštěvovaly osobnosti jako například František Palacký, Božena Němcová nebo Josef Dobrovský, je tak bohužel nepřístupné. „Je velká škoda, že se zatím nedaří zámek zrekonstruovat. Jedná se totiž o rozsáhlý Více »

Podpora firem zasažených koronavirovou krizí

Liberecký podnikatelský inkubátor nabízí v rámci programu PlatInn nový typ služby PlatInn pro podnikatele zasažené koronavirovou krizí. „Jedná se především o krizové řízení a nastavení firmy v době přetrvávající pandemie. Pokud tedy Vaše firma potřebuje minimalizovat dopady krize na svou firmu, nebo naopak vidíte pro sebe a svůj inovativní produkt větší příležitost uplatnit se na Více »

Malé vodní elektrárny v kraji roztáčely kola továren. Fungují dodnes

Pomáhaly při bouřlivém rozvoji průmyslu počátkem minulého století a dodnes, více než sto let poté, na Tanvaldsku malé vodní elektrárny fungují. Jsou pozoruhodnými technickými památkami, jež připomínají dávné časy, kdy zdejší továrny prosperovaly a dodávaly zboží do celého světa. S jejich výstavbou začali tehdejší majitelé nejenom textilních továren kolem řeky Desné a Kamenice. Uvědomovali si totiž Více »

Region, který mění svět

PODCAST: Příběhy osobností z kraje pod Ještědem, které svými myšlenkami a činy mění svět. Někteří už vědí, že Liberecký podnikatelský inkubátor (Lipo.ink) má vlastní PODCAST! Jmenuje se Region, který mění svět a společně se SALK Vám bude představovat osobnosti z oblasti vědy, výzkumu a inovací, které z Libereckého kraje mění svět. Tentokrát  pozvání přijal pan Lédl, Více »

Strategie rozvoje Libereckého kraje 2021–2027 v tištěné verzi

Strategie rozvoje Libereckého kraje 2021-2027 představuje základní strategický dokument kraje pro následujících 7 let, který byl v červnu schválen v Radě a Zastupitelstvu Libereckého kraje. Nově je dokument k dispozici také v tištěné podobě, a to ve své plné verzi i ve verzi zkrácené, která je kromě češtiny dostupná také v angličtině, němčině a polštině.  S obsahem dokumentu, Více »

Rekonstrukce hospodářského dvora státního zámku Zákupy

Sen se dneškem začíná měnit ve skutečnost, neboť 21. ledna 2021 oficiálně začala rekonstrukce hospodářského dvora. Tímto státní zámek Zákupy děkuje všem, kteří se zasloužili o to, že se celou akci přes všemožné svízele a úskalí podařilo zahájit. Držte nám palce! Cílem projektu je záchrana a obnova památkové hodnoty jižního křídla hospodářského dvora státního zámku Více »

MMR: Podpora obcí s 3 001 – 10 000 obyvateli

Cílem podprogramu je podpořit obnovu a rozvoj středně velkých obcí, zvýšit kvalitu života jejich obyvatel a zlepšit atraktivitu obecního prostoru. Realizací podprogramu bude podpořen dynamický a vyvážený rozvoj obcí v ČR. Nastavení podprogramu předpokládá zapojení místních obyvatel, sdružení a občanských spolků při obnově a rozvoji obcí. Lhůta pro doručení žádostí DT E:Zahájení příjmu žádostí: 23. prosince 2020Ukončení Více »

Modernizační fond: Jak přihlásit OZE projekt do předregistrační výzvy

Na stavbu šetrných energetických zdrojů je možné získat financování z Modernizačního fondu, který do roku 2030 postupně nabídne až 150 miliard na energetiku. Už do 1. února 2021 je však potřeba se přihlásit do předregistrační výzvy – hlásit se mohou fyzické osoby, firmy, samosprávy i SVJ.  Jak na to, vám v praktickém workshopu ukáže Jan Šrytr z Frank Bold Více »

 

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru