NEWSLETTER – ÚNOR / 2022


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Kdo vyhraje skleněnou vodováhu? Uzávěrka přihlášek do Soutěže Karla Hubáčka se blíží

Již jen krátká doba zbývá těm, kteří by rádi přihlásili své stavby a projekty do architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Příjem přihlášek končí 20. února a v květnu porota vyhlásí vítěze. Ten si odnese pozoruhodnou Cenu Karla Hubáčka, kterou představuje skleněná vodováha. Více »

Liberec má po patnácti letech nový územní plán

Dne 24.2.2022 po patnácti letech, přesně v 15.15 hodin, schválili liberečtí zastupitelé nový územní plán krajského města. O pořízení nového územního plánu rozhodlo Zastupitelstvo města Liberce dne 31. 5. 2007. Dosud platný a účinný územní plán, schválený usnesením Zastupitelstva města Liberec č. 94/02 dne 25. 6. 2002, pozbyde účinnosti nabytím účinnosti nového územního plánu. Více »

Jak nakládat s daty Libereckého kraje? Inspirací může být nový portál ze sousedství

Sdílet otevřená data a zajistit tak větší efektivitu a transparentnost úřadu. To je účelem nového portálu Královéhradeckého kraje, který od konce loňského roku slouží veřejnosti jako přehledný zdroj informací o dění v kraji. Pro Liberecký kraj se za krátkou dobu své existence stal inspirací. Více »

Konference Šetrné budovy 2022 – Přechod k udržitelnosti

Již příští týden v úterý 22.února proběhne konference Šetrné budovy 2022 – Přechod k udržitelnosti, kterou osmým rokem pořádá Česká rada pro šetrné budovy. Organizátoři připravili program nabitý inspirací, vizemi a příklady inovativních řešení, které představí renomovaní mluvčí z celého světa. Více »

CzechInvest pořádá další online akce pro obce a města

Chystá se nový ročník online diskuzních fór i webinář o investicích Po úspěchu pilotního ročníku Diskuzních fór přichází agentura CzechInvest s novou sérií tří online setkání, kde budou zástupci obcí a měst moci sdílet své zkušenosti, dobrou, ale třeba i špatnou praxi a vzájemně se tak inspirovat. Více »

 

Papírák 2030 / Liberec

Závod začal pomyslným výstřelem. Stojíme tu po roční práci a přípravách na začátku dlouhého vývoje a rozvoje celé městské čtvrti. Čtvrti, která není jednoduchá, která v sobě ukrývá mnoho otazníků a nevyřčených otázek, Čtvrti, která je pro mnoho obyvatel místem zmaru a pro mnoho obyvatel naopak místem historie, identity či svobody myšlení. Více »

Studenti architektury promění areál INTEXU

Studenti z Atelieru navrhování na Fakultě architektury ČVUT Praha, pod vedením Ing. arch. Štěpána Valoucha, navštívili Vratislavice. Tento semestr si jako ateliérový projekt vybrali areál bývalé továrny na výrobu koberců včetně zauhlovačky. Vidí zde velký potenciál budoucího městského rozvoje tohoto území. Pro studenty také možnost vyzkoušet si práci architekta v praxi. Více »

 

Revitalizace území starých stavebních zátěží (brownfields) v rámci Národního plánu obnovy

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR připravuje v únoru/březnu 2022 vyhlášení výzvy pro příjem žádostí o financování projektů na renovaci objektů typu brownfield. Konkrétně budou podpořeny, buď rekonstrukce nebo demolice a výstavby budov. Rovněž mohou být podpořeny projekty, kde proběhne částečná rekonstrukce a částečná dostavba budovy. Více »

Blíží se vyhlášení dotačních výzev z Národního plánu obnovy

CzechInvest spolupracuje se zástupci krajů a obcí na vytipování vhodných projektů V letošním roce budou spuštěny dlouho očekávané dotační výzvy z Národního plánu obnovy (NPO) pro komponentu 2.8, která bude zaměřena na revitalizaci území se starou stavební zátěží, tzv. brownfieldů. Předpokládanými příjemci podpory jsou města a obce, případně kraje. Více »

 

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru