NEWSLETTER – KVĚTEN / 2024


© Karel Hubáček – dědicové 1963

 

Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Cena Karla Hubáčka putuje do České Lípy. Získala ji rekonstrukce Jiráskova divadla

Desítky unikátních staveb, vydařené projekty a zajímavé architektonické nápady. To vše přinesl jubilejní 20. ročník Soutěže Karla Hubáčka. Vítězem hlavní ceny je rekonstrukce Jiráskova divadla v České Lípě. Porota ocenila nejen samotnou stavbu ale i komplexní přístup k historické budově jako městotvornému prvku. Více »

Liberec zřejmě koupí zámek v centru, s majitelem se dohodl na ceně.

Liberec zřejmě koupí zámek v centru města, který vlastní firma Ústí Development ze skupiny MEI. Náměstek primátora Adam Lenert (ANO) dnes novinářům řekl, že se domluvili se současným vlastníkem na ceně i podmínkách prodeje. Město za památku z 16. století zaplatí desítky milionů korun, přesnou cenu zatím vedení radnice říci nechce. Více »

Veřejnost může do konce května nominovat osobnosti na udělení Pocty hejtmana Libereckého kraje

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta opět po roce udělí Pocty hejtmana významným osobnostem, které působí nebo působily v různých oblastech lidské činnosti a svůj život či dílo zasvětily rozvoji a dobrému jménu nejen Libereckého kraje. Termín pro zasílání nominací právě začíná, jeho konec je 31. května 2024. Více »

Poznávejte opuštěné, ale i jinak zajímavé domy v nové databázi!

Zajímá vás historie starých domů, chcete se dozvědět více o jejich architektuře a možná i nahlédnout do mnohdy pohnutých osudů jejich majitelů? Máme pro vás zajímavý tip! Poznejdomy.cz jsou nové webové stránky, kde najdete ty nejzajímavější objekty v České republice pěkně pohromadě! Poznejte největší databázi zajímavých domů s příběhem. Více »

K fotovoltaické elektrárně v Ralsku, třímiliardové investici, chystá kraj třetí kolo konzultací

K připravovanému projektu fotovoltaické elektrárny na letišti v Ralsku na Českolipsku plánuje Liberecký kraj ještě třetí kolo předběžných tržních konzultací, doporučili to experti. Řešit by mělo možnosti připojení do distribuční sítě, které je klíčové, řekl ČTK náměstek hejtmana Zbyněk Miklík (Piráti). Více »

Re-use dny u Zauhlovačky

Dne 9. 6. 2024 proběhnou Re-use dny u Zauhlovačky 9.6.. Vratislavická Zauhlovačka je dalším místem, kde byla tento týden instalována výstava o novém využití továrních komínů. No a právě na Re-use dnech bude první oficiální možnost si ji prohlédnout v rámci pravidelných prohlídek věže. Ty budou probíhat od 15 do 18 hodin každých 15 minut. Více »

Nový newsletter poskytuje klíčové informace pro obce v Libereckém kraji

První číslo nového newsletteru, který poskytuje klíčové informace pro obce, vydala Regionální stálá konference Libereckého kraje. Představuje důležitý nástroj pro sdílení aktuálních informací, postřehů a iniciativ přímo ze zdejšího regionu. Více »

 

Ještě nikdy do něj nevkročil turista. Stráž pod Ralskem otevřela zámek slavného rodu

Zámek Vartenberk ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku se poprvé v historii otevřel turistům. Zámek ze 13. století vážně poškodil požár v roce 1987 a město s jeho opravou začalo před 20 lety. Zatím se návštěvníci dostanou do sedmi zrekonstruovaných místností. Více »

Stavbaři začali rozebírat zchátralé budovy bývalé textilní továrny Bekon v Hrádku nad Nisou

Těžká technika začala rozebírat zchátralé budovy bývalé textilní továrny Bekon v Hrádku nad Nisou na Liberecku. V areálu zůstane stát jen tovární komín a bývalá správní budova, vše ostatní půjde k zemi. Komín zůstane, protože je to významná urbanistická dominanta, řekl dnes ČTK architekt Ladislav David, jehož ateliér projekt revitalizace areálu zpracoval. Více »

Ve Frýdlantu začne ve druhé polovině května demolice nevyužívané kotelny v nemocnici

Ve Frýdlantu na Liberecku začne ve druhé polovině května demolice léta nevyužívané kotelny v areálu nemocnice. Zbourání zchátralého objektu včetně rozebrání komína, vyčištění prostoru a výsadby stromů a keřů na uvolněném místě budou radnici stát 3,8 milionu korun. Původně přitom projektanti náklady odhadovali na devět milionů. Více »

Kotlíkové dotace

Příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji do 31. 8. 2024! V. Žádosti se podávají elektronicky prostřednictví odkazu na krajském dotačním portálu. Více »

 

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru