NEWSLETTER – LEDEN / 2023


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Soutěž Karla Hubáčka 2023

22. 2. 2023 se blíží! A to je termín uzávěrky letošního ročníku Soutěže Karla Hubáčka. Už jste přihlásili svou stavbu nebo studentský projekt? Není to nic těžkého a žádný typ realizace není nevhodný! Ukažte veřejnosti, jaká architektura v našem kraji vzniká.

MPO podpoří revitalizace brownfieldů částkou přes 500 milionů korun. Vybralo 21 projektů z celé ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu vybralo přes dvě desítky projektů, které podpoří v rámci dotační výzvy programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití. Mezi obce rozdělí částku přesahující 500 milionů korun z Národního plánu obnovy a přidá dalších 50 milionů ze státního rozpočtu. Zájem o dotace na revitalizaci brownfieldů ze strany obcí stoupá. Hlavními důvody jsou nedostatek Více »

Podcast Město / Jak na brownfieldy?

Lidé znají Dolní Vítkovice nebo Nákladové nádraží Žižkov. Na nevyužitých plochách se dnes chystají nové velké čtvrti pro Ostravu i Prahu. Takzvaných brownfieldů je ale v celém Česku neuvěřitelné množství – databáze čítá víc než 3 600 ploch, které už neslouží svému účelu. K novému smyslu se jim snaží dopomoci státní agentura CzechInvest, která zmíněnou Více »

Budova Skloexportu v Liberci jde znovu do aukce, stát slevil na 57 milionů. Dražba startuje 31. ledna

Léta nevyužívaná budova Skloexportu v Liberci jde znovu do elektronické aukce. Třetí kolo se uskuteční od 31. ledna do 1. února. Vyvolávací cenu snížil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) o dalších deset milionů na 57,01 milionu korun. Nižší je také povinná jistina, kterou musí zájemci složit, klesla na 5,7 milionu korun. Potenciální Více »

 

Liberec chce do září roku 2025 přeměnit bývalou slévárnu Linser na kreativní centrum

Liberec chce do září roku 2025 přeměnit bývalou slévárnu Linser v dolním centru na kulturně kreativní centrum zvané Linserka. Náměstek primátora Jiří Janďourek (Starostové pro Liberecký kraj) novinářům řekl, že rekonstrukce nevyužívané budovy si odhadem vyžádá zhruba 38 milionů korun. Více »

Kraj, město a architekti představí veřejnosti projekt náplavky a kultivace okolí sídla krajského úřadu

Jak bude vypadat okolí sídla krajského úřadu, náplavka u řeky Nisy a prostranství s parčíkem u parkovacího domu? To vše se dozví zájemci na veřejném setkání v Libereckém podnikatelském inkubátoru v úterý 24. ledna od 16 do 18 hodin. Přítomní budou zástupci Libereckého kraje, statutárního města Liberec a architektů. „V roce 2017 jsme vyhlásili architektonickou soutěž. Více »

 

Výzvy k předkládání žádostí o dotaci z programu NPO brownfieldy

Státní fond podpory investic vyhlašuje výzvy k předkládání žádostí o dotaci z programu NPO brownfieldy. Příjem žádostí bude zahájen 20. února 2023, čas bude upřesněn. Dotace na revitalizaci území se starou stavební zátěží (brownfieldů) financované z Nástroje pro oživení a odolnost. Více »

Liberecký kraj podpoří obnovu památek téměř 11 miliony korun

Záchranu památek podporuje dotacemi i v nadcházejícím roce Liberecký kraj. Vyhlásil dotační program 7.2 Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji, který se zaměřuje na zachování a obnovu movitých a nemovitých kulturních památek a na restaurování kulturních památek nebo jejich částí. Celkem je v tomto programu k dispozici 10.600.000 korun.  Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru