NEWSLETTER – DUBEN / 2023


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Soutěž Karla Hubáčka

Je to tu! Na webu https://stavbaroku.lk/projekty/realizovane-stavby najdete všechny přihlášené realizace v letošním ročníku v hlavní kategorii a zde https://stavbaroku.lk/projekty/studentske-projekty zase všechny studentské projekty. Hlasovat pro svého favorita můžete do 30. května.

 

Přádelna ve Velkých Hamrech je na prodej. Podívejte se, jak vypadá

Majestátní budova někdejší Liebiegovy přádelny ve Velkých Hamrech chátrá. Na někdejší architektonickou chloubu je dnes smutný pohled. Mohlo by se to ale změnit, nynější majitel chce totiž obří objekt prodat. Plánů na využití je celá řada, zájemce však musí k vysoké ceně přičíst i náklady na rekonstrukci. Více »

Logicor pokračuje v expanzi na českém trhu. Nedaleko Turnova získal brownfield o rozloze zhruba 100 tisíc čtverečních metrů

Společnost Logicor, která je předním majitelem, provozovatelem a developerem logistických nemovitostí v Evropě, získala v České republice brownfield o rozloze zhruba 100 tisíc čtverečních metrů. Touto akvizicí posiluje svou pozici na klíčovém trhu industriálních nemovitostí a téměř zdvojnásobí své tamější portfolio. Areál se nachází dva kilometry od Turnova, na území obce Příšovice. Více »

MPO a CzechInvest spustily nový web o brownfieldech v České republice

Ministerstvo průmyslu a obchodu a CzechInvest spustily nový webový portál věnující se rozvoji brownfieldů. Bude sloužit jako centrální informační zdroj pro podporu obnovy a revitalizace zanedbaných a nevyužitých lokalit v České republice. Součástí bude i Národní databáze brownfieldů, která obsahuje více než 4 tisíce lokalit. Více »

Za bývalou celnici v Harrachově nabídl fond Investone SICAV 62,1 milionu. Nezbytná je změna územního plánu

Za bývalou celnici v Harrachově na Jablonecku nabídl fond Investone SICAV městu 62,1 milionu korun. Byl to jediný zájemce, řekl dnes ČTK starosta Harrachova Tomáš Vašíček (SNK – Změna pro Harrachov). Město chtělo za areál u česko-polské hranice nejméně 61,5 milionu korun, zájemce nabídl ještě o 600.000 korun víc. Více »

Výstava v libereckém Foru představí oživlé brownfieldy

Pozemek, objekt nebo areál zbylý po výrobní, zemědělské, armádní nebo jiné činnosti, který z nejrůznějších důvodů pozbyl svou původní funkci, je nevyužitý či nedostatečně využitý a chátrá. Taková je definice pojmu brownfield. Řada takových míst se nalézá i v Libereckém kraji; naštěstí se objevují i případy, kdy se je daří revitalizovat neboli vdechnout jim nový život. Více »

Agentura CzechInvest spustila nový portál, na kterém mimo jiné najdete i informace ohledně možného financování projektů na revitalizaci objektů typu brownfields.

https://www.brownfieldy.cz/financni-podpora/

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru