NEWSLETTER – BŘEZEN / 2023


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Soutěž Karla Hubáčka

Je to tu! Na webu https://stavbaroku.lk/projekty/realizovane-stavby najdete všechny přihlášené realizace v letošním ročníku v hlavní kategorii a zde https://stavbaroku.lk/projekty/studentske-projekty zase všechny studentské projekty. Hlasovat pro svého favorita můžete do 30. května.

 

Mezi investory, kteří hledají v Česku lokality pro své podnikání, výrazně roste zájem o stavby na brownfieldech. Vyplývá to z nejnovějších dat CzechInvestu, které byly zveřejněny v publikaci Podnikatelské nemovitosti 2022.

Nedostatek vhodných a infrastrukturně připravených pozemků v kombinaci s rostoucím tlakem na udržitelnost investičních projektů výrazně zvýšil zájem investorů o brownfieldové lokality v Česku. ,,V minulém roce jsme zaznamenali enormní nárůst poptávky po brownfieldech, a to až o 51 %. Více »

Liberecký kraj má téměř pět stovek brownfieldů. Zájem o jejich oživení roste, pomoci může seminář

Stará sklárna přeměněná v multifunkční centrum, bývalý teplárenský objekt přestavený na lezecké centrum anebo třeba po letech chátrání znovuoživené historické pivovary. Brownfieldy, tedy stavby, které stojí v zastavěných oblastech, ale léta jsou bez využití a chátrají, v poslední době opět vzbuzují zájem investorů. Více »

Areál Libereckých výstavních trhů ožije hudbou, návštěvníci zaplatí čipem

Statisíce lidí sem chodily pro nábytek, elektrospotřebiče nebo textil. Areálem Libereckých výstavních trhů (LVT) zněl hlas Waldemara Matušky, ale i Adolfa Hitlera. Prostor, který se po revoluci obtížně nadechuje k životu, oživí v květnu studentský hudební festival Majáles. Více »

Obnova hospodářského dvora v Zákupech letos neskončí, cena stoupla k 250 milionům a pořád není konečná

Rekonstrukce nejcennější části zchátralého hospodářského dvora u zámku v Zákupech na Českolipsku, která začala před dvěma lety, nabrala další zpoždění a letos neskončí. Bude i dražší, cena stoupla k 250 milionům korun. ČTK to řekl regionální ředitel Národního památkového ústavu (NPÚ) Miloš Kadlec. “A myslím, že to není ještě konečná,” doplnil. Více »

Nábytek z ohýbaného dřeva putoval z Mimoně do celého světa

Jak ohnout a zároveň nezlomit? Tato otázka představovala jednu z největších hádanek německého truhláře Michaela Thoneta. Technika, díky které mohly vznikat ty nejelegantnější kusy dřevěného nábytku se zaoblenými tvary, se stala klíčovou pro průmysl v severočeské Mimoni uprostřed Lužických hor. Více »

Fond získal průmyslový park v Liberci. Hodnota transakce přesáhla 1 miliardu

CB Property Investors společně s dalším investorem odkoupil průmyslový park v Liberci. Akvizice přišla v době, kdy majitel areálu hledal strategického partnera, který mu pomůže park zafinancovat a dokončit. Část financování využijeme ke splacení závazků a plánujeme areál dokončit tak, aby se všichni nájemci mohli do třetího kvartálu 2023 nastěhovat do nových prostor.  Více »

Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky

Karl Skollaude. Dnes již téměř zapomenuté jméno odstartovalo v předminulém století věhlas vratislavické kyselky. Ten se podařilo i přes žalostný úpadek ve století minulém udržet a ve století současném jej znovu rozzářit. Na levém břehu Nisy na podzim roku 1862 hloubil studnu. Více »

 

Původní vzhled, nové aktivity. Opuštěná sklářská huť v Jizerských horách nabrala druhý dech

Z jizerskohorské obce Josefův Důl zmizel jeden z brownfieldů. V areálu opuštěné sklářské huti Marie vzniklo nově centrum kultury a sportu. Nedávná rekonstrukce jí vrátila původní podobu z doby vzniku v roce 1904. Novinky si toto místo v srdci Jizerských hor jely prohlédnout s kamerou. Více »

Výzvy k předkládání žádostí o dotaci z programu NPO brownfieldy

Státní fond podpory investic vyhlašuje výzvy k předkládání žádostí o dotaci z programu NPO brownfieldy. Příjem žádostí bude zahájen 20. února 2023. Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru