NEWSLETTER – ŘÍJEN / 2022


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Současné trendy konverzí

Konference shrne výsledky výzkumů, které se věnují záchraně ohrožených objektů průmyslového dědictví formou nového využití. Kdy: 25. 11. 2022 / Kde: Fakulta ČVUT v Praze, katedra architektury

Brownfieldy zůstávají. Obcím chybějí peníze na přípravu projektů, dotace směřují jinam

Počty brownfieldů v České republice dlouhodobě výrazně neklesají a potíže s kultivací zanedbaných lokalit mají zejména města a obce. Často mají problém najít ve svých rozpočtech stovky tisíc na náročnou přípravu a projektovou dokumentaci bez jistoty dalšího financování projektu. Více »

V opakované aukci se areál hřebčína v Mimoni prodal za vyvolávací cenu 17 mil.Kč

Mimoň (Českolipsko ) – Areál hřebčína v Mimoni na Českolipsku by měl změnit majitele, v opakované dražbě ho dnes kupec vydražil za vyvolávací cenu 17 milionů korun. Zatímco v minulé aukci na konci července se do dražby přihlásilo sedm zájemců, tentokrát byl jenom jeden. Více »

Výlet provedl obnovenými brownfieldy. Ukázal zachráněnou výtopnu i knihovnu z výměníku

Staré opuštěné zemědělské nebo průmyslové stavby, které už nemají využití. To jsou brownfieldy. Některé v kraji stále chátrají, ale jiné už se dočkaly záchrany a slouží svému původnímu nebo zcela novému účelu. Liberecký kraj připravil pro zájemce výjezd, který některá taková místa v regionu představil. Poznávací cesty po revitalizovaných brownfieldech v Libereckém kraj se zúčastnily bezmála tři desítky zájemců. Více »

Odborný seminář: Modro-zelená infrastruktura v Libereckém kraji

Jak se Liberecký kraj připravuje na změnu klimatu, jaké konkrétní projekty vznikají a co se již povedlo realizovat? Jak vypadají funkční opatření modro-zelené infrastruktury a jakou podporu z veřejných zdrojů na ně lze získat? Zajímají Vás odpovědi na tyto otázky? Přijďte na odborný seminář Libereckého kraje a Agentury regionálního rozvoje konaný pod záštitou Václava Žídka Více »

 

Mecenáši z Českého ráje. Prodávají energii a investují do záchrany obřích továren

Bratři Kuršelovi si na sebe vzali těžké břímě. V Českém ráji se ujali několika chátrajících továren s vizí, že jim vrátí původní charakter a najdou pro ně smysluplné využití. Ke starým fabrikám má rodina vztah. Její předek v regionu vlastnil textilku, o niž rodina přišla znárodněním. Více »

Zájem o dotace na brownfieldy je obrovský. Obce přihlásily rekordní počet projektů

Města a obce mají velký zájem o dotace na regeneraci brownfieldů. Do programu Ministerstva průmyslu a obchodu se přihlásil rekordní počet projektů. Celkem bylo přijato 35 projektů, což je asi čtyřikrát víc než v poslední výzvě předchozího programu. Podpořit lze nově i multifunkční projekty a výstavbu obecních bytů. Připraveno je celkem 500 mil. Kč. Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru