NEWSLETTER – ZÁŘÍ / 2022


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Brownfields TRIP Libereckého kraje

Víte, co je to brownfield? Pokud ne, případně jen tušíte, že něco takového existuje, máme pro Vás zajímavou akci.

Navštivte s námi původně nevyužívané a chátrající objekty – brownfieldy v Libereckém kraji, které prošly úspěšnou regenerací. Během jednoho dne si s námi prohlédnete několik jedinečných a inspirujících lokalit, kde se seznámíte s historií objektu a s jeho proměnou do dnešní podoby. V rámci akce navštívíte i některé objekty, kam se nemůžete běžně podívat.

Akce se koná 26. října 2022.

Podrobné informace včetně registrace na akci najdete zde >>>

Den Architektury 2022

Festival o architektuře a životě kolem ve stovce měst a obcí po celé ČR a na Slovensku Bohatý program nejen pro milovníky architektury zve do stovky měst a obcí po celé ČR i na Slovensku na místa běžně nepřístupná nebo je představuje v nových souvislostech. Více »

Brownfieldy zůstávají. Obcím chybějí peníze na přípravu projektů, dotace směřují jinam

Přestože se s kulturními centry ve starých továrnách roztrhl v posledních letech pytel a kultivací zanedbaných území s průmyslovou minulostí se honosí většina českých developerů, takzvaných brownfieldů výrazněji neubývá. Potíže s jejich kultivací mají především obce. Příprava často velmi komplexních projektů je pro ně složitá a mnohdy ji vyloučí finance. Více »

Brownfieldy: Jak na spolupráci mezi samosprávou a investorem?

Spolupráce mezi developery a městy, která byla dříve vnímána spíše problematicky, je dnes už dlouhodobým trendem, kdy obě strany aktivně hledají cesty, jak se stát partnery, jejichž společným cílem je rozvoj území. Vhodnou lokalitou pro tento rozvoj jsou často brownfieldy – tedy pozemky či budovy, které čekají na své nové využití.  Více »

DGS vybudovala novou slévárnu ve Frýdlantě

Zhruba miliardu korun investovala firma DGS Druckguss Systeme AG, aby ve Frýdlantu vybudovala závod na výrobu tlakových odlitků z hliníkových slitin pro automobilový průmysl DGS Frýdlant. Položení základního kamene se uskutečnilo loni v dubnu a ve čtvrtek 22. září se konalo slavnostní přestřižení slavnostní pásky. Mezi významnými osobnostmi nechyběli švýcarský velvyslanec Philippe Guex, hejtman Martin Půta, … Více »

Staré pryč a nové sem. Výstava ukazuje proměny Turnova

Ne všechny změny jsou k lepšímu, všechno starší ovšem také není lepší. Svět se mění, a to i ten mikroskopický v Turnově. Jako další v řadě výstav k 750. výročí první písemné zmínky o Turnovu připravilo turnovské muzeum výstavu s názvem Proměny „moderního“ města, staré pryč a nové sem. Více »

Jihočeský kraj podepsal smlouvu s ČEZ o postavení modulárního reaktoru

Důležitým krokem k posílení energetické bezpečnosti a samostatnosti Česka začalo Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Do roku 2032 v Temelíně vznikne první malý modulární reaktor v České republice. Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) společně s generálním ředitelem společnosti ČEZ Danielem Benešem podepsali smlouvu o vzniku Jihočeského jaderného parku Více »

 

Sálem opuštěného motorestu bude znovu znít hudba, Doksy tu postaví i byt

Sálem opuštěného motorestu bude znovu znít hudba, Doksy tu postaví i byty Do bývalého motorestu v Zámecké ulici v Doksech by se mohl za půl roku zase vrátit společenský život. Zdejší sál je největší ve městě – hostil bezpočet plesů, schůzí i besídek. Více »

Zchátralá továrna na hračky v Semilech půjde k zemi. Postaví zde sídliště

Vyráběly se tam dřevěné a papírové hračky, společenské hry, dřevěná bižuterie a další drobné výrobky. Výroba v podniku Tofa Semily už dnes však patří minulosti. Areál už je dlouho opuštěný a ve špatné stavu. Místo něj má vyrůst malé sídliště Rezidence Tofa. „Soukromý investor tu namísto starých výrobních budov plánuje výstavbu stovky bytů … Více »

Sanace lokalit s ekologickou zátěží

15. výzva z Operačního programu životní prostředí na sanace lokalit s ekologickou zátěží. Výzva podporuje projekty, které řeší odstranění kontaminace z různých složek životního prostředí – z podzemních či povrchových vod, sedimentů, horninového prostředí či půdního vzduchu. Popis Specifický cíl 1.6 – Posilování ochrany a zachování přírody, biologické rozmanitosti a zelené infrastruktury … Více »

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru