NEWSLETTER – ČERVEN / 2022


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

Čtvrtý ročník konference Brownfieldy

Čtvrtý ročník konference Brownfieldy byl věnován průmyslovému developmentu v udržitelné éře. Představil problémy i úspěchy moravskoslezského regionu, jehož budoucnost je s rozvojem brownfieldů úzce spjatá. Přinesl ty nejlepší příklady transformací z ČR i ze zahraničí a nacházel řešení pro lokality, které na svou druhou šanci teprve čekají.

Slavná Vratislavická kyselka se po letech vrací na trh. Jablonecký výrobce Kitl ji ochutí vlastními sirupy

Jablonecký výrobce sirupů, medicinálních vín a medovin Kitl vrací po 14 letech na trh Vratislavickou kyselku, veřejnost ji bude mít možnost poprvé ochutnat u příležitosti Dne Vratislavické kyselky v červenci. Letos je to 160 let, co Karl Skollaude objevil náhodou pramen kyselky na zahradě při hloubení studny pro svou bělírnu látek. Kitl koupil zchátralý areál Více »

Pivovar Cvikov zavřeli, varna šla do sběrny. Vše obnovil až nový majitel

Cvikov v Libereckém kraji se pyšní dlouhou historií vaření piva, která byla přeťata v roce 1968. Po dlouhých 46 letech zdejší pivovar opět žije, vaří pivo a zastává důstojnou roli v životě města. Počátky vaření piva v Cvikově sahají do roku 1560, kdy bylo 72 měšťanům od vrchnosti uděleno privilegium k vaření piva Více »

Zchátralý areál Interlany v Liberci se promění v rezidenční čtvrť s 300 byty

V novou rezidenční čtvrť se do tří let promění zchátralý areál někdejší textilní továrny Interlana v Liberecké části Františkov. Zahrada Gallas nabídne sedm domů se 300 byty, zhruba polovina budou byty družstevní. V areálu o rozloze asi 24.000 metrů čtverečných začala demolice budov někdejší továrny. Více »

Rychnov u Jablonce bude mít do roka v bývalých skladech nové centrum služeb

Rychnov u Jablonce nad Nisou by měl mít do roka nové centrum služeb včetně nového sídla městského úřadu. Vznikne přestavbou bývalých skladů nábytkového kování zhruba za 100 milionů korun. Hotovo by mělo být do konce června příštího roku. Jde o nejvýznamnější investici města minimálně posledního desetiletí, řekl dnes ČTK starosta třítisícového Rychnova Tomáš Levinský. Více »

 

V Janově ožívá překladiště. Připomene časy, kdy tramvaj jezdila do hor

Někdejší tramvajové překladiště v Janově nad Nisou ožívá. Poslední vzpomínka na pravidelnou linku z Rychnova připomene historii tramvají v Jizerských horách. Poslední tramvaj sem přijela před téměř šedesáti lety. Koleje mezitím zmizely a jedinou vzpomínkou na někdejší trať z Rychnova připomíná v Janově nad Nisou je už jen malé překladiště. Více »

Připravovaná výzva – brownfieldy pro podnikatelské využití

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje výzvu pro příjem žádostí o podporu v programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití, který pomůže obcím i krajům zregenerovat zanedbané budovy a areály a využít je pro podnikatelské účely. Výzva bude financována z Národního plánu obnovy (NPO) v rámci komponenty 2.8. Kraje, obce, města i městské části z celé ČR Více »

 

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru