NEWSLETTER – PROSINEC / 2021


Nahlédněte do databáze brownfields, greenfields a dalšich investičních příležitostí, které jsou v Libereckém kraji k dispozici pro vaše podnikání. Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdete aktuální informace pro investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality pro vaše investice.

www.investujpodjestedem.cz

 

Statistické údaje o brownfieldech a greenfieldech v databázi Libereckého kraje

Vybrané ukazatele o brownfieldech a greenfieldech v databázi Libereckého kraje Aktualizováno: 1.12.2021

Místo staré strojírny a barvíren textilu kulturně-kreativní čtvrť. Liberec chce citlivě vyřešit zanedbaný brownfield v centru města

Jak naložit s brownfieldy? Trendem západní Evropy je jejich proměna na tzv. kulturní kreativní čtvrti. Takový záměr má i Liberec, který v minulých letech nenakládal se svým industriálním dědictvím vždy citlivě a kandidaturu na titul Evropské hlavní město kultury 2028 vnímá jako příležitost to změnit.  Více »

Projekt Ministerstva kultury ČR: Tovární komíny

Projekt Ministerstva kultury ČR: Dokumentace, evidence, prezentace a návrhy konverzí továrních komínů jako ohrožené skupiny památek průmyslového dědictví na území České republiky. www.tovarnikominy.cz Hlavním cílem řešení navrženého projektu je identifikovat, prozkoumat, evidovat a prezentovat jedny z významných, ohrožených, rychle mizejících a specifických staveb průmyslového dědictví – továrních komínů. Více »

Kraj bude mít digitální technickou mapu. Výrazně napomůže ve stavebním řízení

Chytrá řešení a digitalizace jsou trendem dnešní doby. Liberecký kraj nezůstává pozadu a v červnu roku 2023 spustí svoji digitální technickou mapu. V ní úředníci, stavaři, ale i obce, města a firmy naleznou množství technických, ekonomických či funkčních informací o objektech v regionu. Více »

Lesní vila má nového majitele, chátrající památku opraví spolu s hoteliérem

Lesní vila v Harcově, též známá jako Wolkerovo sanatorium, má nového majitele. Je jím liberecká společnost Reside Mood Davida Konráda. Ten chce chátrající památku opravit společně s hoteliérem Lukášem Pytlounem.

Tovární komíny

Pro všechny milovníky industriálu, průmyslové architektury a památek je tu nová kniha – o komínech! Tovární komíny představují nedílnou součást průmyslového věku a jejich vertikály se významným způsobem vtiskly do panoramatu obcí i krajiny. Více »

Modro-zelená infrastruktura kolem nás (online)

Modro-zelená infrastruktura jako cesta ke zkvalitnění veřejného prostoru našich měst a zároveň nástroj pro boj s klimatickými změnami. Během online konference se v úvodu dozvíte více o daném tématu. V hlavní části se zaměříme na prostředí Libereckého kraje, konkrétní projekty a příklady dobré praxe jak v regionu implementovat modro-zelenou infrastrukturu. Nebudou chybět zdroje financování aneb Více »

V Liberci poprvé zasedla expertní skupina pro digitalizaci regionu

Vytvořit pracovní skupinu, která uchopí téma digitalizace v regionu, se rozhodla Agentura regionálního rozvoje, tým Smart Akcelerátor Libereckého kraje. Za cíl si předsevzala mapovat potřeby firem a organizací, propojovat je a iniciovat tak vznik reálných projektů. První setkání přivedlo pod jednu střechu zástupce krajského úřadu, Statutárního města Liberec, Semil, Hrádku nad Nisou, zástupce firem, příspěvkových Více »

Na posledním volném pozemku v průmyslové zóně Liberec – Jih vyroste závod firmy Hengst Filtration

Na posledním volném pozemku v průmyslové zóně Liberec – Jih vyroste nový výrobní závod firmy Hengst Filtration. Bude tam mít i inovační centrum. Novináře o tom informoval náměstek primátora Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj) s tím, že se radnice s firmou domluvila na podmínkách takzvané plánovací smlouvy.

Od bio sirupů k historické kyselce

VIDEO rozhovor ČTK o obnově areálu Vratislavická kyselka s Janem Vokurkou: Začalo to hledáním větších prostor, kde by firma mohla rozvinout svou výrobu, výsledkem je krásný projekt, který nejenže zajistí podniku dost místa pro rozšiřující se podnikání, ale zároveň zachrání ve Vratislavicích nad Nisou zajímavý objekt, který dlouhá léta chátral. Společnost Kitl vznikla v roce Více »

 

Evropské fondy v ČR / 2021 – 2027

Česká republika bude moci i v dalších letech využít prostředky z mnoha evropských fondů a iniciativ. Ať již formou nevratných dotací, tak finančních nástrojů – výhodných půjček. Žadatelé se budou moci od příštího roku ucházet o podporu svých projektů v rámci osmi operačních programů, které navazují na programy současného období. Více »

 

Nezobrazuje se tento email správně? Prohlédněte si ho v prohlížeči

„Toto obchodní sdělení bylo zasláno na základě udělení souhlasu při registraci.“

Zrušit zasílání newsletteru