Z bývalého motorestu v Doksech budou byty. Žít by zde měli hlavně senioři

S budovou, kde se dříve shromažďovali sociálně slabí, mají v Doksech velké plány. Nechvalně známá adresa bývalého motorestu by se brzy měla změnit na vyhledávané místo pro život.

Především pro seniory, pro které tu město chce vybudovat bezbariérové bydlení. Budovu z 80. let minulého století, která v uplynulé dekádě sloužila především jako ubytovna pro sociálně slabé, město na přelomu roku koupilo za sedm milionů korun, nyní získalo i potřebné pozemky a chystá projekt na celkovou rekonstrukci.

„Chceme zachovat koncept budovy, tedy jak původní restauraci se společenským sálem, tak druhou ubytovací část. V současné době dokončujeme projekt na rekonstrukci veřejné části, tedy výčepu, sálu a sociálního zařízení, a máme už připravenou studii na vybudování malometrážních bytů. Současně hledáme možné dotační zdroje,“ říká starostka Doks Eva Burešová. Plány počítají s několika bezbariérovými byty, které chce město nabídnout seniorům. „Ti často žijí v panelových či několikapodlažních domech a vzhledem ke svému věku jsou pak odkázáni na pomoc jiných,“ vysvětluje starostka.

Foto: Deník / Petra Hámová
Zdroj: https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/z-byvaleho-motorestu-v-doksech-budou-byty-zit-by-zde-meli-hlavne-seniori-20190819.html

S přípravou projektu na bytovou část začne radnice poté, co studii projedná a schválí zastupitelstvo. S opravou výčepu a sálu by se mohlo začít už v letošním roce. I proto město pozastavilo výzvu k pronájmu prostor. „Náklady na rekonstrukci vzejdou z projektové dokumentace. Podle toho se zastupitelé rozhodnou, zda práce na veřejné části budovy spustíme už přes zimu. Bylo by fajn zahájit plesovou sezonu 2020 už v novém,“ dodává starostka.

Celý článek: https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/z-byvaleho-motorestu-v-doksech-budou-byty-zit-by-zde-meli-hlavne-seniori-20190819.html

Zdroj: Českolipský deník

cs Čeština‎